www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Веб-ресурси як засіб пошуку роботи


автор: aleksey | Переглядів: 2486 | ---
Кажуть, хто обізнаний – той озброєний. У випадку з пошуком Інтернет роботи ця приказка - золоте правило, адже якщо ти обізнаний користувач ПК, то тобі буде простіше знайти роботу. А які тоді шанси у новачка? Всі міфи і реалії вияснялись безпосередньо у проведенні інтернет-дослідження з метою дізнатись все ж таки які шанси у молодої людині знайти роботу у соціальних мережах.

Було проведено інтернет-дослідження сайтів, що пропонують вакансії для пошуку роботи за критеріями: доступність, легкість у реєстрації і використанні, обов’язковість реєстрації, категорії і критерії поділу вакансій за описом і їх вимогами, варіанти подання резюме, а також надання додаткових послуг щодо підвищення якості та рейтингу резюме за окрему вказану плату. В результаті дослідження було проаналізовано особливості відбору кандидатів по восьми вакансіях: журналіст, юрист, програміст, менеджер, пошуковий агент мережевого маркетингу та працевлаштування в органи влади. Зокрема, було подано резюме на вакансії юриста - за віковою категорією 30 р., журналіста - 18р., в результаті чого було оцінено реальні шанси пошуку роботи та працевлаштування за допомогою Інтернету.

Доступність сайтів

Як відправити резюме якщо без реєстрації функція надсилання не працює, а зареєструватись практично неможливо через його не доступність? В результаті аналізу було виявлено, що більшість сайтів вимагають обов’язковість реєстрації, без якої відправити резюме не можливо.

Все стандартно: прізвище, ім’я, електронна пошта, місце проживання і контакти, а потім лише кнопочка “Зареєструватися” і все, - ти вже у самому серці сайту, що хвилями мережевого тонусу омиває береги благодатної землі, де чекає тебе твоя робота. Це мабуть фантазія для мрійників, але все ж таки реєстрація дає нам багато позитивних моментів при пошуку роботи: зареєструвавшись ти можеш створити свій власний блокнот, який можна наповнювати інформацією про себе і оновлювати коли заманеться, тобто завантажувати резюме та копії власних робіт, редагувати їх і відправляти роботодавцю. Відповіді від роботодавця можна отримати або на e-mail, або у власному блокнот на сайті працевлаштування. Також на деяких сайтах заходячи у свій блокнот можна було дізнатися скільки роботодавців переглянули твоє резюме. Та враховуючи, що більшість сайтів не давало такого ширшого доступу до можливостей без реєстрації, то з відправленням резюме було зовсім туго. Адже зареєструватись, наприклад, на сайті Lvjob.com.ua було дуже важко, тому що при виконанні цієї процедури сайт або “зависав”, або ж зайти на нього, навіть після реєстрації, було не можливо, тому про пошук роботи і мови не було.

Виникає питання: “Як відправити резюме, якщо без реєстрації функція надсилання практично неможлива?” Такі незручності лише обмежують пошук роботи в інтернеті.

Хороше резюме - непоганий спосіб зарекомендувати себе роботодавцю. Більшість сайтів пропонували користувачам спеціальні платні послуги оформлення резюме. Адже щоб представити себе на високому рівні, спочатку потрібно красиво і грамотно себе зарекомендувати.

Резюме — своєрідна наживка, на яку повинен клюнути роботодавець, враховуючи те, що таких резюме у нього сотні, а то і більше за день. Отже, деякі сайти пропонують професійне оформлення у вигляді VIP-резюме. Особливість такого резюме: при пошуку в роботодавця автоматично відображається значком “VIP”, тому це збільшує шанси перегляду резюме, а також автоматично оновлюється дата його розміщення на сайті і дане резюме посідає перші позиції в рейтингу по регіону. Вартість такої послуги залежить від терміну використання: 4 дні - 7 грн, 10 днів -16 грн. Але де гарантії, що резюме буде все ж таки переглянуто і чи не підуть витрачені кошти на вітер? Крім того, сайти-працевлаштування також пропонують створити безкоштовно “Розгорнуте резюме”, де знаходиться більш детальна інформація про людину, її особисті якості, захоплення та зацікавлення.

До будь-якого резюме бажано додавати супровідний лист. Що це таке із чим його їдять? Супровідний лист — це документ, що доповнює ваше резюме - дає змогу роботодавцю побачити мислення людини, висловлення її думок, допомагає дізнатись наскільки серйозно вона ставиться до роботи. При написанні супровідного листа особливу увагу необхідно приділити роз’ясненню причини чому саме цю роботу хочете отримати - потрібно вказати чим зацікавила вас дана вакансія, що ви знаєте про фірму, на яку хочете влаштуватись і чому серед тисяч претендентів повинні вибрати тільки вас, що ви зможете зробити для розвитку компанії. В який смітник йдуть наші резюме?

Інтернет - річ відносна. До того ж налічує багато шахраїв. Більшість сайтів пропонують відправляти резюме опосередковано через сайт і лише одиниці на e-mail роботодавця, вказаний у вакансії. Можливо це помилка самих роботодавців, що дають інколи некоректну або недостатню інформацію про вакансію і фірму, що пропонує роботу. Та чи доходять до рук роботодавців наші резюме відправлені через не досить надійний носій — сайт, у якому часто відбуваються збої у системі? Мабуть наші резюме йдуть у великий смітник. Такий висновок був зроблений в результаті дослідження, адже були отримані відповіді лише на ті резюме, що були надіслані безпосередньо на електронну скриньку роботодавця.

Все ж таки специфіка сайтів різноманітна. Роблячи висновок щодо певних вад сайтів, можна сказати одне, що судячи із проведеного аналізу деякі із них мали незначні технічні проблеми - не завантажувалися або ж неможливо було відправити резюме чи взагалі зареєструватися. Під час дослідження було відправлено резюме на вакансії журналіста та юриста. В результаті було отримано по одній відповіді від роботодавця на кожну вакансію. У відповідь на резюме відправлене на вакансію юриста прийшов лист-запрошення від роботодавця із проханням прийти на співбесіду, все інше - спам від сайтів про сповіщення нових вакансій і не більше. На вакансію журналіст на електронну скриньку через кілька хвилин після відправлення резюме прийшло повідомлення від роботодавця із проханням відправити хоч один зразок своєї статті. Та після відправлення статті відповіді так і не отримано.

Мінуси пошуку роботи за допомогою веб-ресурсів:
Роботодавці часто не надають достатньої інформації про фірму, посаду, яку пропонують та оплату праці, а саме головне не вказують свої контакти(телефон або e-mail).
Сайти часто не дають широкого доступу до своїх функцій незареєстрованим користувачам або при реєстрації спостерігається збій в системі.
Відправлення резюме опосередковано через сайт ненадійний спосіб для працевлаштування. Не всі вакансію мають у наявності адресу електронної пошти роботодавця на яку можна відправити резюме.
Додаткові витрати на оформлення грамотних резюме, можуть бути викинені на вітер.
Навіть якщо запросять на співбесіду - ще не гарантія працевлаштування, адже очікуванні умови і ті, які запропонують можуть дуже відрізнятись, до того ж роботодавці часто “прикрашають” реалії вакансій пустими обіцянками.

За результатами дослідження можна зробити висновки, що шанси знайти молодій людині роботу майже неможливо, адже із всіх надісланих нами запитів на отримання роботи-лише дві відповіді від роботодавців, одна з яких позитивна. Все інше, отримане на скриньку - лише сотні повідомлень про наявність нових вакансій.

Якщо ти впевнений користувач Інтернету, маєш певний досвід у цій справі, вмієш правильно себе зарекомендувати - у тебе є хоч мінімальний шанс на успіх. В протилежному випадку - на новачків чекає глибоке розчарування. Ти можеш так і не отримати відповіді чекаючи з дня в день.
Новину відредагував Taras - 11-04-2011, 21:37
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-терапия, арт-цунами, бізнес, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, журналістика, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, мастер класс, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., развитие, семінар, семінари, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, танец, Тернопіль, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, фестиваль, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Схвалено Порядок зарахуваня частини акцизного пода ...
Минулого тижня Уряд затвердив Порядок зарахування частини акцизного податку до загального фонду місцевих бюджетів у 2020 році.

Місцеві бюджети Миколаївщини отримають понад 240 м ...
Минулого тижня під час засідання Уряду було схвалено ряд рішень у сфері освіти. Так, місцевим бюджетам Миколаївської області буде спрямовано кошти на освіту, а також Кабмін підтримав позицію ...

Міні грант для неприбуткових організацій на провед ...
Міжнародний Благодійний Фонд Коровай оголошує конкурс серед неприбуткових організацій міста Львова!!!

У Вікіджерелах відкривається «Книжкова Шафа»
З 15 лютого до 31 травня пройде «Книжкова Шафа» — конкурс із наповнення та перевірки вмісту проєкту Вікіджерела.

Head of Communications до SocialBoost (PR director ...
SocialBoost шукає керівника комунікацій (PR директора), який/яка допоможе донести наші історії так, щоб зацікавлених у соціально важливих ІТ-рішеннях стало ще більше.

XII Зимова Студреспубліка
21-24 лютого на Буковині проходитиме ключова інтелектуальна подія сезону — проходитиме «XII Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Увага! Хто не встиг — ще є можливість ...

Головний скарб громади – це люди
Для успішного розвитку громади, вкрай важливо залучати людей до вирішення проблем та їхньої участі у прийнятті рішень.

Літня школа для освітян у Відні
Історичний інститут Centropa в черговий раз збирає освітян з Північної Америки та Європи у Відні для 7-денного інтенсиву.

Співпраця військових та громади – необхідна вимога ...
У м. Чугуєві Харківської області відбувся семінар з розбудови ефективної взаємодії між військовими та громадою.

Вакансія медсестри у «Medecins Sans Frontieres-Bel ...
«Medecins Sans Frontieres-Belgium» шукає медсестру.

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Opening and ending tag mismatch: hr line 5 and body at line 6

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер