www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

МИКОЛА МАРАНЧАК: АЛКОГОЛЬ НА РУСІ


автор: Maranchak | Переглядів: 2236 | Культура
Попри всю брехню про споживання алкоголю впродовж тисячоліть, слов’яни та жителі Київською Русі знайомими із Зеленим Змієм не були. Серед алкогольних напоїв вживали тільки хмільний мед, міцність якого не перевищувала 13-18 градусів, та квас. Пили не часто, а лише за конкретних свят. Наприклад, під час похорону, впродовж якого всі пили та веселились.
Першою історичною особою, тісно пов’язаною з алкоголем, можна вважати Володимира Великого. Літописець 11 ст. цитує князя: «Русі єсть веселіє пити, не можемо без того бути». Він був досить відомим своїми пиршествами, за що його й прозвали Володимир Красне Сонечко – обличчя в нього частенько від п’янки червоним була.

Літописні та інші джерела зазначають, що виноградний спирт з’явився на наших землях лише у кінці 14 ст, через венеціанських та генуезьких купців, але найбільшого поширення отримав лише після захоплення України Польщею та Литвою. Тоді великого розповсюдження набуло й виробництво та споживання горілки. У 50-ті роки 16 ст. відкриття пивних закладів набуло масового характеру і почали рости, як гриби, по всій Речі Посполитій. Нерідко продаж селянам алкогольних напоїв носив примусовий характер, селянин був зобов’язаний у разі свята, весілля, хрестин купувати у свого пана певну кількість горілки, що фактично заохочувало пияцтво.

У Росії горілка з'явилась тим же шляхом в 1386 р., коли генуезьке посольство вперше привезло до Москви виноградний спирт, званий aqua vitae, і продемонструвало його великому князеві, боярам і іноземним аптекарям. Однак, цей напій не прижився і пізніше був визнаний шкідливим.

Російське винокуріння з'являється в період 1472-1474 років, у цей час винаходиться технологія вигонки хлібного спирту з російської сировини. Монополія на виробництво і продаж горілки належала царю Івану III, за його указом горілку стали продавати в спеціально охоронюваних владою місцях, а в 1533 р. Іван Грозний відкриває в Москві перший "царів кабак", в якому могли пити лише опричники. У цих питних будинках можна було тільки пити спиртне, не закушуючи, що призводило до швидкого сп'яніння. Якщо в давньослов'янської корчмі, як і в татарському шинку або німецькою заїзді, можна було їсти і пити, то в московському шинку велено тільки пити і пити, і, що найголовніше, одному лише простому народу, тобто селянам і посадських, оскільки їм одним було заборонено готувати домашні пиття. Поширення шинків на Русі пішло дуже швидко. Іноземець Флетчер, колишній в Московському князівстві в 1588 р., повідомляє, що в кожному великому місті влаштований шинок або питних будинок, де продається горілка, мед і пиво.

Таж напасть прийшла і на українські землі. Через масове сп’яніння не мало битв програвали й козаки. Всередині Січі існувала заборона на пиття під час війни, але нерідко цілі козацькі загони залишались немічними перед ворогом, через сп’яніння. В свої найкращі часи козаки були однією з могутніших військових сил в Європі, це підтверджує чимало історичних документів, потім запорожці почали спиватись. Священник Карпинський у 18 ст. так писав: «… тоді не мало козаків під поміщиків пішли: у поміщиків винокурні були, горілкою напували досхочу, нап’ються, бачать, що під паном жити краще, ну і йшли, а потім діти проклинали дідів, що під пана пішли». Вже в 17 ст. відомий французький інженер та військовий Гійом Левассер де Боплан в своєму «Описі України, так писав про українців: «Немає серед них нікого, незалежно від віку, статі або стану, хто б не хотів перевершити свого товариша в умінні пити та гуляти. Немає також серед християнських народів подібного народу, який так мало думає про завтрашній день», а про запорожців наступне: «Запорожців згадую, як живі посудини, переповнені горілкою…»

Церква у 1551 році зібрала Стоглавий Собор із закликом: "Пити вино на славу Божу, а не у пияцтво". Але вона сама мала немалий прибуток з хмільного виробництва. В однієї тільки Києво-Печерської Лаври в середині 18 ст. був 21 винокурень. Народний фольклор завжди зображував попа підвипившим.


У 1648 р. на початку царювання другого російського царя з династії Романових - Олексія Михайловича - у Москві та інших містах виникли "шинкові бунти", що почалися у зв'язку з нездатністю міської черні платити за кабацьких боргами, різким зниженням якості горілки, руйнівним наслідками пияцтва для народу . Зокрема, через масове пасхальне пияцтво протягом декількох років страждала посівна у приміських селян. Для придушення цих бунтів довелося використовувати війська.

Час від часу на Україні робились спроби зменшити вживання та продаж спиртних напоїв. Б. Хмельницький в 1650 році ввів покуховний податок – так звану «показанщину», яку мали сплачувати всі без вийнятку, навіть козаки.

За Петра I була введена свобода винокуріння в Росії. Причому винокуріння стало виключним привілеєм дворян.
У 1753 році гетьман Кирило Розумовський в черговий раз намагався утримати народ України від п’янства і зробив спробу обмежити виробництво горілки на Україні. Він видав цілий універсал від 6 липня 1762 року, який забороняв мати в Малоросії винокурні і шинки духовенству, великоросам та посполитому народу та ввів багато обмежень на виробництво. В 1764 році йому вдалося закрити 50 % винокурень на території України! Але перемога була не довгою, і після ліквідації гетьманства в тому ж році, Російський Сенат почав особисто надавати дозволи на право виробництва алкоголю.

Прихід Радянської влади ситуації не змінив. Їх лідери добре розуміли, що людину, яка випиває, набагато легше контролювати, ніж тверезомислячу. Останню спробу боротьби з алкоголізмом зробив Горбачов у 86 – 88 роках, ввівши на територію Союзу «сухий закон». І зверніть увагу, який одразу був ефект народжуваності! Сьогодні на одну школу один, максимум 2 випускних класів, це проти 4-5 класів випуску 2002-2004 років, тих самих дітей, які почали народжуватись у 86-88 роках! В 1994 нас першокласників було взагалі 6 класів, уявляєте собі? 1-й Є клас! Як звучить! Після 88-го різкий підйом народжуваності змінився спадом. Ось вам і секрет!

І чим агресивніше ведеться боротьба проти алкоголю, тим більше з’являється міфів про його користь. Зараз ми розвінчаємо декілька:

Кажуть, що алкоголь підвищує потенцію. Насправді, дія алкоголю в цій сфері непередбачувана. У одних випадках блокує появу ерекції з неминучим повним фіаско, в інших - затрудняє еяколяцію, що веде до застою крові і запальних захворювань статевих органів. У звично п'ючих людей алкоголь знижує вироблення чоловічого статевого гормону - тестостерону, внаслідок чого настає імпотенція.

Кажуть, що алкоголь зігріває, насправді ж він розширяє поверхневі підшкірні судини, викликає посилену тепловіддачу і замерзання. Із-за такого неуцтва поплатився здоров'ям не один рибак.

Кажуть, що алкоголь допомагає при депресії, насправді ж більшість самогубств відбувається в стані алкогольного сп’яніння

Кажуть, що пити багато – шкідливо, випивати «культурно» - корисно. Але зрозумійте, "культурна" випивка веде до звички, звичка переростає в потребу. Потреба - це алкоголізм. Для будь-якої людини найкорисніше - взагалі не пити.

А з чим, як ви гадаєте, пов'язаний той факт, що саме після вживання пива людина відчуває непереборну потребу сходити «пі-пі», тоді як на такі ж кількості соку або мінеральної води сечовий міхур реагує абсолютно спокійно? Річ у тому, що процес утворення сечі регулюється спеціальним гормоном мозку – гіпофізом, який віддає наказ ниркам про зменшення виробництва сечі, коли вміст води в крові опускається нижче певного значення. Потрапляння в організм алкоголю порушує цей налагоджений ритм і нирки в цій ситуації можна порівняти з автомобілем, в якого відмовили гальма. Вони продовжують рясно виділяти сечу навіть при низькій концентрації води в крові. У результаті організм зневоднюється і відомий синдром труб», що «горять, після «чудово посиділи», не парадокс, а закономірність.

Крім того, в пиві дуже багато фіто естрогенів – речовин дуже схожих по дії на жіночий гормон естроген. Від них можуть навіть збільшуватися молочні залози. До всього цього пиво ще і знижує рівень чоловічих гормонів – андрогенів. Судячи по таких фактах, любителів пивка і мужиком-то повноцінним назвати не можна!

Припиняється і контроль мозку за об'ємом шлунку, і за кількістю і якістю їжі, що з'їдається. Недаремно любителі пива і вина мають «пузіко», одутлі пики, що приводять чоловіків до гормонального стану і подоби, схожим з жіночим і навпаки.

А тепер зробимо людині трепанацію черепа, а подивимось на дія алкоголю на клітинному рівні, ми бачимо наступну картину:

Взагалі людина складається зі 100 трильйонів клітин. У кожній клітці - ДНК (складні креслення організму). Дитина автоматично виникає за 270 днів - це 2 трильйони клітин в їх неймовірній по складності взаємодії. 400 клітин в секунду. Це колосальний інформаційний вибух!
Тепер розглянемо зворотний процес. У людини, яка все життя пила при розтині найбільші зміни мають місце в мозку. Тверда мозкова оболонка напружена, м'які оболонки набряклі, повнокровні. У головному мозку відмічено сильне переповнювання кров'ю, нерідко з розривом судин. Все це призводить до глибоких змін діяльності психіки людини. Зміни структури головного мозку виникають вже після декількох років вживання спиртного. У всіх обстежуваних встановлено зменшення об'єму мозку, або, як то кажуть, «зморщений мозок».

Алкоголь залишає після себе незгладимий слід у вигляді випадання дрібних і найдрібніших структур мозку, що неминуче позначається на його функціях. Виявляється раннє склеювання еритроцитів – червоних кров'яних кульок. Постачання мозкової клітки киснем припиняється. Таке кисневе голодування, якщо воно продовжується 6-10 хвилин, призводить до омертвіння, тобто до безповоротної втрати мозкової клітини. Розтини тих, що «помірно» п'ють показали, що в їх мозку виявляються цілі «кладовища» із загиблих кіркових кліток. Отже пам'ятаєте, зливаючи за собою воду з бачка унітазу вранці, люди, що випили напередодні, змивають разом з нею і свої мізки (мертві нейрони).

В результаті, у народу з височенним IQ, хорошим генофондом і прекрасним українським менталітетом, що поважає традиції, любить весело і радісно жити, залишається тільки БАЙДУЖІСТЬ. Нам нав’язали пиття, щоб одурманювати нас й контролювати і сьогодні ситуація все погіршується. Людське життя стало просто елементом бізнесу для торгашів ядом, для тих, хто стоїть над стадом. Нам здається, що ми вже ось майже 20 років, як встали з колін, стали незалежними, та насправді ми ще й голови не підняли! Сучасна українська письменниця Оксана Забужко писала: «Завше, щоб вмерти, знайдеться доволі причин, - Тільки, щоб жити, нема ні одної». Тож давайте знайдемо кожен для себе причину жити - заради своїх дітей, заради живих і ненароджених, адже майбутнє нашої держави залежить тільки від волі кожного з нас!

Микола Маранчак,
МРЦ України

Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-цунами, бізнес, Братислава (Словаччи, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, можливості, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., семінар, семінари, сказкотерапия, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, творчество, Тернопіль, Тернопіль.студенти, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Фестиваль «Кіномедіа» мандрує у Костянтинівку!
Фестиваль короткометражних фільмів про журналістику «Кіномедіа» запрошує на кінопоказ, що відбудеться 8 грудня 2017 року о 18:30 у вільному просторі D•R•U•Z•I (м. Костянтинівка, проспект Ломоносова ...

Спецпроект «Драбина» на Антистрес Фесті
25 листопада відбудеться захід, спрямований зруйнувати осінні депресивні стани, розширити рамки дозволеного і робити те, чого зазвичай собі не дозволяємо. Вхід вільний за умови реєстрації.

Відкрита дискусія «Ціна приватизації» (Київ)
Київська школа економіки запрошує 1 грудня о 18.00 обговорити питання приватизації, оцінити переваги та недоліки, а також потенційний економічний ефект для держави.

Лекція від «Дивовижних» та перегляд найкращих філь ...
2 грудня 2017 року о 16:00 у кінотеатрі ім.Довженка (проспект Соборний, 145, м. Запоріжжя) відбудеться лекція від фестивалю «Кіномедіа» за участі Юлії Шекет - SMM-менеджерки та редакторки ГО ...

Добірка найактуальніших вакансій громадського сект ...
Добірка найактуальніших вакансій громадського сектору – від менеджера з комунікацій до IT-спеціаліста. Шукайте і знаходьте ту посаду, що надихатиме саме вас. Також є можливості стажувань та ...

«Vіdlik» починається зі Щастя: всеукраїнський cоці ...
«Vidlik» - проект, започаткований ініціативною групою молоді з Києва, Вінниці, Тернополя, Щастя, що має на меті розвиток культури в малих містах України через роботу з підлітками та молоддю. «Якщо ми ...

Асистент проекту (Сєвєродонецьк)
ГО «Громадська платформа» шукає в команду асистента проекту (Сєвєродонецьк). Дедлайн – 10 грудня 2017 р.

Фахівець відділу управління проектом Глобального ф ...
Благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі - Мережа) оголошує конкурс на заміщення посади фахівця відділу управління проектом Глобального фонду (далі – ГФ). ...

Навчальна програма з питань соціального підприємни ...
Посольство США в Україні відкриває набір на 2018 Study of the United States Institutes for Student Leaders. Ця програма відбувається за підтримки Bureau of Educational and Cultural Affairs of thу ...

Провідний фахівець з розвитку національних та міжн ...
Благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі - Мережа) оголошує конкурс на заміщення вакантної посади провідного фахівця з розвитку національних та міжнародних ...

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер