www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Перший в Україні дитячий правозахисний готель


автор: Taras | Переглядів: 3046 | Юридична допомога
У березні розпочала роботу Мережа дитячих правозахисних центрів, що об'єднала шість громадських організацій Донецької і Луганської областей. Місія правозахисних пунктів підтримки, які було відкрито на їхній базі, полягатиме у наданні кваліфікованої соціальної та юридичної допомоги соціальним сиротам регіону, хто фактично залишився без піклування родини, однак не має статус сироти.

Ідея створення мережі належить МГО «М.АРТ.ІН-клуб», її реалізація стала можливою завдяки фінансуванню Представництва Європейської Комісії в Україні. Учасниками правозахисної мережі стали громадські організації, які протягом тривалого часу займаються питаннями захисту дитинства, соціальною реабілітацією дітей. Так чи інакше їм доводилося вирішувати проблеми, які лежать у юридичній площині, однак тепер вони матимуть змогу робити це більш ефективно.

Правозахисні центри відкрито на базі таких організацій:

- МГО «М.АРТ.ІН-клуб» - м. Макіївка

- Благодійний фонд «Пілігрім» - м. Маріуполь

- ДГО «Донецький меморіал» - м. Донецьк

- Правозахисний центр «Поступ» - м. Луганськ

- ДГО «Класс» - м. Алчевськ

- обласне відділення всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України»

м. Северодонецьк.

Крім цього, на базі реабілітаційно-тренінгового центру «Дитяче село», який вже більш ніж вісім років працює у Макіївці, відкрито дитячий правозахисний готель. Його призначення - стати місцем цілодобового перебування для клієнтів правозахисних центрів, які мають потребу у притулку та харчуванні на період оформлення документів.

За два роки роботи правозахисні центри планують охопити не менш ніж 1200 дітей, які опинилися у скрутний життєвій ситуації, - каже директор проекту Вікторія Федотова.

Серед найпоширеніших проблем, з якими стикаються діти із соціально неблагополучного середовища, - відсутність документів, обмеження іх майнових прав, протиправні дії, які скоюються у їх відношенні, насилля. Вирішенням подібних проблем на сьогоднішній день займаються державні соціальні служби. Однак часто діти, які опинилися у біді і не мають відповідного статусу, опиняються поза полем їх зору. До того ж, кількість таких дітей чимала, і, на жаль, постійно збільшується. У зв'язку з тим, що механізми використання законів, спрямованих на захист дитинства, слабо прописані, не існує загальноприйнятих стандартів якості надання правозахисних послуг дітям, проблема соціального сирітства залишається актуальною.

- Досвід роботи МГО «М.АРТ.ІН-клуб» свідчить про те, що із 233 дітей, яки звернулися за допомогою у 2007 році, лише 15% мали статус сироти, хоча фактично усі вони тривалий час були позбавлені батьківської турботи та піклування, 40% регулярно страждали від фізичного насилля, більшість з них недоїдали, 5 дітей у віці до 15 років були інфіковані гепатитом С та ВІЛ-інфекцією, - ілюструє проблему Вікторія Федотова.

На Донеччині середній термін визначення державними службами статусу сироти для дитини складає 4-5 місяців, у випадку отримання рішення про спрямування дитини до інтернату для інвалідів термін збору усіх необхідних документів у більшості випадків перевищує 12 місяців. У зв'язку з тим, що більшість малих міст Донеччини не завжди мають міські притулки, утримання такої категорії дітей пов'язано з певними труднощами, і, як правило, доки триває процес оформлення статусу дитини, її життя фактично не змінюється на краще. Також у родичів соціальних сиріт і служб, які допомагають дітям, існує проблема складання позовних заяв та інших документів, необхідних для надання до суду.

Проблема має кілька рівнів вирішення, один з яких – надання якісних правозахисних послуг соціальним сиротам, їх родичам та представникам інтересів, вплив на якість послуг, які надають дітям правозахисні організації, створення мереж підтримки соціальних сиріт, до яких входять як державні, так і недержавні організації.

Під час реалізації проекту планується створити базу клієнтів, які скористалися послугами правозахисної мережі. Доступ до неї матимуть не лише робітники дитячих правозахисних центрів, але й представники служб у справах дітей, центрів соціальних служб для молоді, секторів кримінальної міліції у справах неповнолітніх та інших НУО, які надають соціальні послуги сиротам. З її допомогою можна буде не лише проаналізувати ситуацію, але й простежити долю конкретної дитини, можливо навіть відшукати дітей, які перебувають у розшуку. База також поєднає досвід, який буде накопичений протягом реалізації проекту стосовно надання юридичної допомоги соціальним сиротам. У завершальній стадії реалізації проекту будуть організовані майстер-класи для представників інших неурядових організацій та державних служб, для охочих буде проведено дистанційних курс навчання методиці правового захисту дітей.

Контактна інформація:

Координаційний центр мережі правозахисних дитячих центрів
Вул. СВЕРДЛОВА, 38 МАКІЇВКА 18608 ДОНЕЦЬКА ОБЛ. УКРАЇНА
SVERDLOVA str, 38 MAKEYEVKA 18608 DONETSK REG. UKRAINE
E-MAIL: martin@martin-club.org
тел.\факс. +38 0623 222-913
моб. тел. +38 050 620 29 15
+38 050 686 16 81 PR-менеджер, Олена.
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (2)  Друкувати
#1 написав: Чижиков Ілля 
1 апреля 2009 19:37 | ICQ: 421188214 |Група: Відвідувачі
Реєстрація: 31.12.2008
А есть перспективы создания подобных объектов по Украине?
#2 написав: Taras 
2 апреля 2009 00:23 | ICQ: 233494778 |Група: Відвідувачі
Реєстрація: 15.12.2008
На мою думку, так.
Якщо цікаво звертайтеся:
ICQ 233494778


--------------------
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, арт-терапия, арт-цунами, бізнес, Братислава (Словаччи, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, журналістика, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, мастер класс, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, развитие, семінар, семінари, сказкотерапия, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студенти, танец, творчество, Тернопіль, Тернопіль.студенти, ТОМГО СМС, Тренинг, фестиваль, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою ...
Експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та представники місцевої влади і активісти Новобілоуської ОТГ обговорили проект Статуту громади та розвиток освітньої мережі ...

Старший координатор з питань комунікацій для НАЗК
Anti-Corruption Champion Institutions (SACCI) Program in Ukraine шукає старшого координатора з питань комунікацій.

Відсоткова філантропія в Україні: вимоги до органі ...
19 лютого 2020 року Центр демократії та верховенства права провів робочу зустріч “Відсоткова філантропія в Україні: вимоги до організацій та питання звітності”.

Інфодень конкурсу «Музична освіта та навчання»
Креативна Європа в Україні запрошує на Інформаційний день конкурсу «Музична освіта та навчання»!

В ОТГ на Миколаївщині вивчали особливості декларац ...
Загальні засади електронного декларування, а також особливості звітної кампанії 2020 року - цій тематиці була присвячена зустріч консультантів Миколаївського регіонального відділення АМУ зі ...

Конкурс «Музична освіта та навчання» (Креативна Єв ...
Оголошено конкурс «Музична освіта та навчання» програми ЄС «Креативна Європа»! Дедлайн - 6 квітня 2020 року.

Конкурс на безкоштовну участь у Школі якісного зал ...
Ініціатива з розвитку якісного залучення "Makitra" розігрує безкоштовну участь у Школа якісного залучення "LikeShareВиходь". Дедлайн: 19:00 20 лютого 2020 р.

Презентація результатів аналізу законопроєктів про ...
У вівторок, о 14:00, 25 лютого у пресцентрі «Укрінформ» відбудеться дискусія щодо регулювання інтернету в Україні через призму дослідження двох резонансних законодавчих ініціатив – «Про медіа» та ...

Website Developer
Chemonics International Inc. is looking for a qualified professional to fill the position Website Developer.

Майстер-клас «Соц. Мережі. Як ефективно працювати ...
Дізнаєтеся фішки роботи з мережами, як ефективно їх використовувати для досягнення своїх цілей.

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Opening and ending tag mismatch: hr line 5 and body at line 6

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер