www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Як убезпечити свою відпустку, документальна основа турпослуг


автор: t_lawyer | Переглядів: 2589 | Юридична допомога
Напередодні нового туристичного сезону Юридичний Департамент МРЦ вирішив звернути увагу наших Клієнтів на основні правові та близькі до правових аспекти взаємин споживачів з турфірмами, перевізниками, держорганами; нагадати про права та обов'язки туристів при перетині кордону України та інших держав; підказати, на що слід звернути увагу починаючому "зеленому" турбізнесмену та ін.

"Діяльність туроператорів і турагентів як юридичних осіб та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності регулюється загальними положеннями розділу II Цивільного кодексу України" Суб'єкти ", розділом II Господарського кодексу України" Суб'єкти господарювання ". Положення Закону України" Про господарські товариства "також застосовується до туроператорів, як юридичних осіб.

Крім цього діяльність туроператорів і турагентів нормативно забезпечується спеціальними нормативно-правовими актами, а саме: Законом України "Про туризм" та Ліцензійними умовами здійснення туроператорської та турагентської діяльності (затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства культури і туризму України від 11.09.2007 року № 111/55).

Питання нормативно-правового регулювання відносин між туроператорами, турагентами та споживачами туристичних послуг потрібно розглядати в розрізі питання, чи є споживач фізичною особою або ж суб'єктом підприємницької діяльності (юридичною особою і фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності).

Незалежно від правового статусу споживача відносини щодо надання туристичних послуг регулюються главою 63 Цивільного кодексу України "Послуги. Загальні положення", Законом України "Про туризм" та Ліцензійними умовами здійснення туроператорської та турагентської діяльності.

Якщо споживач туристичного продукту є фізичною особою, то його відносини з туроператорами і турагентами додатково регулюються нормами Закону України "Про захист прав споживачів". Цей нормативно-правовий акт надає споживачеві ряд ефективних правових інструментів, за допомогою яких він може захистити свої права.

Якщо ж споживач туристичного продукту є суб'єктом підприємницької діяльності, то положення Закону України "Про захист прав споживачів" на ці відносини не поширюються. У цьому випадку, окрім ЦК України, Закону "Про туризм" та Ліцензійних умов сторін договірних відносин зобов'язані дотримуватися окремих нормативних приписів, які містяться в розділі ІV Господарського кодексу України "Господарські зобов'язання".

Які документи необхідно оформляти при придбанні путівки у туроператора/турагента?

Відповідно до частини 3 статті 20 Закону України "Про туризм" при придбанні путівки у туроператора або турагента в обов'язковому порядку потрібно укласти договір на туристичне обслуговування.

Такий договір може бути укладений:
- у простій письмовій формі;

- в електронній формі;

- шляхом видачі ваучера.


Відповідно до частини 1 статті 23 Закону України "Про туризм" ваучер - це форма письмового договору на туристичне або екскурсійне обслуговування. Ваучер, по суті, є спрощеною формою оформлення договору на туристичне обслуговування. На ньому турист не ставить свого підпису, ваучер підписується уповноваженою особою туроператора або турагента.

Також стаття 16 Закону України "Про туризм" зобов'язує туристів страхуватися на період отримання туристичних послуг, тобто мати медичну страховку і страховку від нещасних випадків. Страховий поліс може бути оформлений як у того туроператора або турагента, з яким турист уклав договір на туристичне обслуговування, так і безпосередньо в будь-якій страховій компанії.

Крім цього, пункти 9.2.2 та 9.4.3 Ліцензійних умов провадження туроператорської та турагентської діяльності накладають на туроператорів і турагентів обов'язок оформляти платіжні документи (корінець прибуткового касового ордера, квитанції, касового чека тощо), які підтверджують внесення туристом вартості туристичних послуг.

Істотні умови договорів на туристичне обслуговування

Істотними умовами договорів на туристичне обслуговування є:

- предмет договору - туристичний продукт або комплекс туристичних послуг, які повинні бути надані;

- ціна договору - вартість туристичних послуг;

- термін дії договору.


Відповідно до пункту 6.1.3 Ліцензійних умов провадження туроператорської та турагентської діяльності при реалізації туристичного продукту турагентом договір про туристичне обслуговування повинен містити інформацію про туроператора (найменування, місцезнаходження, номер ліцензії, телефон тощо). Таким чином, вищевказані положення про туроператора також потрібно розглядати, як істотна умова договору на туристичне обслуговування.


Автор статті Тетяна Вареник, юрист
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-терапия, арт-цунами, Братислава (Словаччи, виставки, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, журналістика, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, мастер класс, можливості, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., развитие, семінар, сказкотерапия, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, творчество, Тернопіль.студенти, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, фестиваль, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Схвалено Порядок зарахуваня частини акцизного пода ...
Минулого тижня Уряд затвердив Порядок зарахування частини акцизного податку до загального фонду місцевих бюджетів у 2020 році.

Місцеві бюджети Миколаївщини отримають понад 240 м ...
Минулого тижня під час засідання Уряду було схвалено ряд рішень у сфері освіти. Так, місцевим бюджетам Миколаївської області буде спрямовано кошти на освіту, а також Кабмін підтримав позицію ...

Міні грант для неприбуткових організацій на провед ...
Міжнародний Благодійний Фонд Коровай оголошує конкурс серед неприбуткових організацій міста Львова!!!

У Вікіджерелах відкривається «Книжкова Шафа»
З 15 лютого до 31 травня пройде «Книжкова Шафа» — конкурс із наповнення та перевірки вмісту проєкту Вікіджерела.

Head of Communications до SocialBoost (PR director ...
SocialBoost шукає керівника комунікацій (PR директора), який/яка допоможе донести наші історії так, щоб зацікавлених у соціально важливих ІТ-рішеннях стало ще більше.

XII Зимова Студреспубліка
21-24 лютого на Буковині проходитиме ключова інтелектуальна подія сезону — проходитиме «XII Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Увага! Хто не встиг — ще є можливість ...

Головний скарб громади – це люди
Для успішного розвитку громади, вкрай важливо залучати людей до вирішення проблем та їхньої участі у прийнятті рішень.

Літня школа для освітян у Відні
Історичний інститут Centropa в черговий раз збирає освітян з Північної Америки та Європи у Відні для 7-денного інтенсиву.

Співпраця військових та громади – необхідна вимога ...
У м. Чугуєві Харківської області відбувся семінар з розбудови ефективної взаємодії між військовими та громадою.

Вакансія медсестри у «Medecins Sans Frontieres-Bel ...
«Medecins Sans Frontieres-Belgium» шукає медсестру.

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Opening and ending tag mismatch: hr line 5 and body at line 6

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер