www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Засновник і директор приватного підприємства в одній особі


автор: t_lawyer | Переглядів: 28891 | Юридична допомога
Засновник і директор приватного підприємства в одній особі

1. Якими нормативними актами сьогодні регламентується заснування і діяльність приватного підприємства, у якого його засновник є єдиним працівником (директором)?

Важливо розуміти, що суміщення Власника та Директора приватного підприємства в одній особі не є настільки серйозною особливістю, для регулювання якої потрібні окремі нормативно-правові акти або їх розділи. В даному випадку можна звертатися до Законодавства, яке регулює діяльність юридичних осіб в цілому. Серед якого, в частині приватних підприємств, фундаментальними є: Господарський кодекс, ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Далі список можна розширювати досить широко, прив'язуючись тим або іншим чином до кожного зустрічного Закону.

2. У яких випадках, при веденні якої діяльності фізичній особі раціональніше одноосібно створювати підприємство (будучи його засновником і директором), а в яких краще просто оформити СПД?

Дане питання є дійсно дуже актуальним для людини, яка замислюється про ведення підприємницької діяльності. Приміром, ми турбуємося про надання максимально вичерпної відповіді для наших Клієнтів з цього приводу. Неправильний підхід до питання, неповна або некомпетентна відповідь тягне за собою, як мінімум незручності у веденні бізнесу, а як максимум: переплату податків, ускладнення бухгалтерського обліку, необхідність у залученні третіх осіб для оптимізації розміру сплат до бюджету.

На наш погляд, при правильному підході, в першу чергу, потрібно виділити основне, а саме:
1. ФО-П має право працювати на спрощеній системі оподаткування (у народі - "єдиний податок"). Це означає, що незалежно від прибутку, підприємець сплачує фіксований розмір податку. Це може бути від 20-ти (в селі, селищі) до 200-ти гривень (м.Київ, Дніпропетровськ тощо) в місяць. Правда, потрібно пам'ятати, що на спрощеній системі є обмеження щодо обігу грошових коштів у 500 000,00 (п'ятсот тисяч) гривень. Ми рекомендуємо своїм Клієнтам не перетинати червону смугу в 450-470 тисяч.
2. ФО-П на спрощеній системі має право мати до 10 найманих працівників і не більше.
3. Будучи ФО-П і працюючи на загальній системі, а не на спрощеній (єдиний податок), краще взагалі ніяк не працювати, адже зобов'язання в податковій інспекції та Пенсійному фонді явно перевищують розміри розумних.
4. ФО-П має право заощадити на виготовленні печатки, адже вона для нього в роботі не є обов'язковою.
5. ФО-П може називатися тільки своїм ПІБ. Підприємство ж у праві обрати будь-яку назву. Дрібниця, але приємно.
6. Звітність до ФО-П явно легше.

3. У яких випадках підприємству обов'язково необхідний бухгалтер, у яких випадках можна обійтися без нього?

Дане питання є абсолютно суб'єктивним і відповідь на нього залежить виключно від рівня знань і розуміння всієї спідньої діяльності з точки зору бухобліку Засновником-директоромас. Маємо на увазі, що деяким ФО-П, які мають пару бухгалтерських документів на квартал все-таки не дуже потрібний бухгалтер. З іншого боку, є випадки, коли бухгалтером є Засновник-Директор ТОВ, який самостійно, за власною ініціативою максимально контролює бухгалтерію.

4. Чи може взагалі приватне підприємство (юрособа) здійснювати діяльність без бухгалтера?

Може. Чинне законодавство не змушує обов'язково наймати бухгалтера. Його функції дозволено виконувати директорові. Більше тут коментарів бути не може.

5. Які особливості реєстрації та заснування підприємства одноосібно його власником, він же директор (наприклад, вимоги до статутного фонду, особистості засновника і т.д.)?

Абсолютно ніяких особливостей в реєстрації підприємства, де Власник (Учасник) є директором, немає. Єдине, що це дозволить заощадити на нотаріальних послугах. Більш того, якщо говорити про ТОВ, зауважимо, що останніми змінами в законодавстві (ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні") зменшено мінімальний розмір статутного капіталу для ТОВ. Так за старими нормами на сьогоднішній день це було б 88 400,00 грн, а за новими це становить 884 грн. ТОВ тепер абсолютно по чесному може заснувати людина, яка володіє мобільним телефоном сумнівної якості :).

6. Чи існують на практиці відмінності і нюанси при реєстрації подібного підприємства в різних регіонах?

Відмінності в підході до реєстрації існують не тільки на рівні регіонів, але й навіть по районах в м. Києві. Але це лише дрібниці, професійні амбіції і погляди на наше двояке законодавство державними реєстраторами, абсолютно не міняють процедуру в цілому.

7. У яких випадках реєстратор має право відмовити в прийомі документів і головне - як він повинен відмовити - просто повернути або написати точну й конкретну причину відмови?

Перелік причин та випадків, в яких держреєстратор має право на відмову у прийомі документів чітко визначений у ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Хоча практика з цього питання істотно відрізняється. Як правило, документи не приймаються в тому випадку, якщо на думку реєстратора вони не відповідають чинному законодавству. Можна оскаржувати, але чи є в цьому сенс. Клієнта цікавлять швидкість і результат. І, звичайно ж, набагато простіше "підтягти" документи до примх Реєстратора (з великої літери не випадково :) ) і продовжити. Хоча знову ж таки, подібні заковики є характеристикою дилетантства. При постійній роботі юрист повинен мати напрацьовані зразки будь-яких необхідних документів, до яких питань не виникне.

8. Як здійснюється зміна директора та учасників на підприємстві, де директором і єдиним співробітником був його засновник?

Абсолютно без відмінності від стандартного проведення процедури.

9. Які особливості оподаткування підприємства, у якого єдиним працівником є директор, він же засновник?

Особливість можна знайти і вона дуже важлива. Якщо на підприємстві буде працювати не тільки засновники (власники), а й наймані працівники, з зарплати кожного з них треба сплачувати внески до Пенсійного фонду і податкову. У ПФ підприємство зобов'язане заплатити 33,2% від зарплати працівника, в податкову - 15%. Яку б зарплату не ставили, нарахування не можуть бути менше, ніж з розрахунку від мінімально встановленої. Якщо ж Директор є і Учасником (Власником) підприємства, він має право не нараховувати собі заробітну плату взагалі, а відповідно, ніякі внески не платити. Більше ніяких відмінностей не спостерігаємо.

Автор статті Тетяна Вареник, юрист ЮФ "L&T"
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, арт-терапия, арт-цунами, бізнес, Братислава (Словаччи, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, журналістика, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, мастер класс, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, развитие, семінар, семінари, сказкотерапия, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студенти, танец, творчество, Тернопіль, Тернопіль.студенти, ТОМГО СМС, Тренинг, фестиваль, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою ...
Експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та представники місцевої влади і активісти Новобілоуської ОТГ обговорили проект Статуту громади та розвиток освітньої мережі ...

Старший координатор з питань комунікацій для НАЗК
Anti-Corruption Champion Institutions (SACCI) Program in Ukraine шукає старшого координатора з питань комунікацій.

Відсоткова філантропія в Україні: вимоги до органі ...
19 лютого 2020 року Центр демократії та верховенства права провів робочу зустріч “Відсоткова філантропія в Україні: вимоги до організацій та питання звітності”.

Інфодень конкурсу «Музична освіта та навчання»
Креативна Європа в Україні запрошує на Інформаційний день конкурсу «Музична освіта та навчання»!

В ОТГ на Миколаївщині вивчали особливості декларац ...
Загальні засади електронного декларування, а також особливості звітної кампанії 2020 року - цій тематиці була присвячена зустріч консультантів Миколаївського регіонального відділення АМУ зі ...

Конкурс «Музична освіта та навчання» (Креативна Єв ...
Оголошено конкурс «Музична освіта та навчання» програми ЄС «Креативна Європа»! Дедлайн - 6 квітня 2020 року.

Конкурс на безкоштовну участь у Школі якісного зал ...
Ініціатива з розвитку якісного залучення "Makitra" розігрує безкоштовну участь у Школа якісного залучення "LikeShareВиходь". Дедлайн: 19:00 20 лютого 2020 р.

Презентація результатів аналізу законопроєктів про ...
У вівторок, о 14:00, 25 лютого у пресцентрі «Укрінформ» відбудеться дискусія щодо регулювання інтернету в Україні через призму дослідження двох резонансних законодавчих ініціатив – «Про медіа» та ...

Website Developer
Chemonics International Inc. is looking for a qualified professional to fill the position Website Developer.

Майстер-клас «Соц. Мережі. Як ефективно працювати ...
Дізнаєтеся фішки роботи з мережами, як ефективно їх використовувати для досягнення своїх цілей.

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Opening and ending tag mismatch: hr line 5 and body at line 6

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер