www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Тренінг “Ефективний юридичний захист права на інформацію та прав журналістів”


автор: Taras | Переглядів: 3196 | Юридична допомога
Громадська організація «Інститут розвитку регіональної преси» запрошує медіа-юристів/юристок, юристів ЗМІ та адвокатів АР Крим взяти участь у чотириденному тренінгу «Ефективний юридичний захист права на інформацію та прав журналістів» в рамках проекту «Створення незалежної мережі медіа-юристів для захисту прав журналістів в АР Крим» за підтримки «У-Медіа» Інтерньюз Нетворк (АМР США).

Тренінг відбудеться 15-18 квітня 2011 року у Севастополі. (За погодженням з відібраними учасниками місце проведення може бути перенесене до Сімферополя.)

Тренінг розрахований на юристів /юристок, які пройшли початкове навчання для представників / представниць ЗМІ та медіа-юристів/адвокатів, які мають досвід захисту прав журналістів/ЗМІ. Програму тренінгу дивіться нижче. Проект передбачає залучення юристів, які успішно пройшли навчання, до оплачуваної співпраці із захисту прав журналістів і ЗМІ АР Крим (консультації, допублікаційні експертизи, судові справи). При цьому передбачена також постійна фахова підтримка з боку досвідчених медіа-юристів.

Програма тренінгу:
Цей тренінг передбачає поглиблене вивчення основ інформаційного права та національної й міжнародної судової практики з питань свободи слова. Практикуючі медіа-юрист(к)и Л.Панкратова, Л.Опришко та О.Бурмагін на прикладах реальних справ з використанням пакету документів продемонструють ефективні тактики захисту інтересів журналістів/ЗМІ та проведуть майстер-класи з підготовки та складання процесуальних документів. Екс-голова судової палати цивільних справ апеляційного суду Миколаївської області Паліюк В.П. розповість про особливості української судової практики в справах проти ЗМІ та застосування прецедентів Європейського Суду з прав людини.

В ході тренінгу будуть висвітлені питання:
- Європейські стандарти свободи висловлювань.
- Міжнародне на національне законодавство про доступ до інформації органів влади та самоврядування. Практика застосування.
- Розширена юридична аргументація для інформаційних запитів до органів влади.
- Оскарження відмови у наданні інформації. Складання та обґрунтування процесуальних документів.
- Міжнародне та національне законодавство, яке регулює захист прав журналіста при поширенні інформації.
- Поглиблене вивчення концепції «публічної особи», прецедентів ЄС, української судової практики та можливість застосування згідно з чинним законодавством.
- Розмежування рівня захисту свободи слова в залежності від категорії позивача, відповідача, статусу інформації.
- Вивчення прецедентів Євросуду з прав людини по свободі висловлювань, поширенню інформації. Прецеденти проти України.
- Застосування міжнародних стандартів та практики ЄС у справах про доступ до інформації та захист журналістів у судах. Напрацювання аргументації та категоріях справ. Складання процесуальних документів.
- Судова практика України у справах про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, спростування недостовірної інформації/надання права на відповідь.
- Техніка проведення допублікаційної експертизи (далі за текстом – ДПЮЕ).

Практичні заняття:
- Аналіз статей/телепрограм на предмет юридичних ризиків та проведення ДПЮЕ.
- Розробка стратегії та тактики захисту по конкретних справах про дифамацію/втручання в приватне життя.
- Складання процесуальних документів у справах про дифамацію (клопотання, заперечення, апеляційна скарга тощо).
- Складання інформаційних запитів з розширеною аргументацією з конкретних питань.
- Складання процесуальних документів для оскарження відмови у наданні інформації.

Роздаткові матеріали включатимуть: основні матеріали справи «Газета «Україна-Центр» проти України»; рішення Європейського суду по статті 10 Конвенції; матеріали судових справ про доступ до інформації та дифамацію. Учасники тренінгу будуть мати доступ до створюваного ІРРП інформаційного юридичного порталу, в якому будуть розміщуватись зразки запитів, позовних заяв, судові рішення, апеляційні (касаційні) скарги та інші матеріали для використання у своїй юридичній практиці. Юристи, які пройдуть тренінг, будуть мати постійну інтелектуальну (фахову) підтримку від практикуючих медіа-юристів ІРРП; зможуть постійно обмінюватися новими ідеями та процесуальними документами, судовими рішеннями тощо.

Коротка інформація про тренерів / тренерок:
Людмила Панкратова, адвокатеса, медіа-юристка, медіа-тренерка, має десятирічний досвід адвоката з питань трудового, комерційного права, інформаційних спорів та захисту прав людини. Має великий досвід тренерської роботи, провела більше 100 семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів для журналістів / журналісток, юристів / юристок та суддів України з питань міжнародних стандартів свободи слова. Веде справи у Європейському суді з прав людини, співпрацює з проектом SCOOP щодо юридичного забезпечення проведення журналістських розслідувань. У 2010 році виграла справи «Газета «Україна-Центр» проти України», де встановлено порушення ст. 6, 10 Конвенції та «Пєтухов проти України», де встановлено порушення ст.3, 5, 13 Конвенції.

Людмила Опришко, адвокатеса, медіа-юристка, медіа-тренерка. Має більш ніж 20-річний досвід адвокатської роботи в галузі цивільного, кримінального, господарського права, і, зокрема, інформаційних спорів, захисту авторських прав, захисту журналістів/ЗМІ у справах про захист честі, гідності, ділової репутації, про спростування інформації, захист приватності, відшкодування матеріальної і моральної шкоди та інших. Успішно представляла інтереси журналістів М. Вересня, О.Єльцова в українських судах, має успішний досвід ведення справ про доступ до інформації. У співпраці з Л.Панкратовою виграла справу «Газета «Україна-Центр» проти України» в Європейському суді з прав людини.

Олександр Бурмагін, медіа-юрист, медіа-тренер. З 2003 року працював юристом проекту “Свободі слова – юридичну підтримку” Херсонської міської асоціації журналістів “Південь”. Має значний досвід тренерської роботи з питань доступу до інформації, захисту ЗМІ від позовів про дифамацію. Надає чисельні консультації журналістам, проводить допублікаційні експертизи, представляє інтереси медіа у судах України. Успішно провів, зокрема, справу за позовом консорціуму ЄДАПС до газети «Бізнес» та інших про стягнення 46 млн. гривень, справу за позовом до газети «Комерсант» про спростування інформації щодо причетності заступника міністра транспорту до судна «Фаїна» та інші.

Умови участі у тренінгу:
Участь у тренінгу є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі. Витрати на проїзд НЕ відшкодовуються.

Критерії відбору для участі юристів /юристок у тренінгу: наявність постійного робочого місця та мінімальне забезпечення технічними засобами (ПК, телефон, Інтернет); закінчена вища юридична освіта; зацікавленість у співпраці зі ЗМІ та участі в проведенні справ на захист журналістів/ЗМІ.

Для участі у тренінгу необхідно заповнити анкету-заявку (перейдіть за цим посиланням: http://bit.ly/f8r05l) до 31 березня 2011 року. Із запитаннями звертайтеся за ту ж саму адресу або за номером 067 547 22 33. Наголошуємо, що в тренінгу можуть взяти участь юрист(к)и переважно з АР Крим. (Лише 3-4 учасники / учасниці можуть бути з-поза меж АР Крим.)

Група учасників тренінгу формується на конкурсних засадах. Організатори повідомлять запрошених учасників про участь до 5 квітня 2011 року.
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-терапия, арт-цунами, бізнес, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, журналістика, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, мастер класс, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., развитие, семінар, семінари, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, танец, Тернопіль, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, фестиваль, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Схвалено Порядок зарахуваня частини акцизного пода ...
Минулого тижня Уряд затвердив Порядок зарахування частини акцизного податку до загального фонду місцевих бюджетів у 2020 році.

Місцеві бюджети Миколаївщини отримають понад 240 м ...
Минулого тижня під час засідання Уряду було схвалено ряд рішень у сфері освіти. Так, місцевим бюджетам Миколаївської області буде спрямовано кошти на освіту, а також Кабмін підтримав позицію ...

Міні грант для неприбуткових організацій на провед ...
Міжнародний Благодійний Фонд Коровай оголошує конкурс серед неприбуткових організацій міста Львова!!!

У Вікіджерелах відкривається «Книжкова Шафа»
З 15 лютого до 31 травня пройде «Книжкова Шафа» — конкурс із наповнення та перевірки вмісту проєкту Вікіджерела.

Head of Communications до SocialBoost (PR director ...
SocialBoost шукає керівника комунікацій (PR директора), який/яка допоможе донести наші історії так, щоб зацікавлених у соціально важливих ІТ-рішеннях стало ще більше.

XII Зимова Студреспубліка
21-24 лютого на Буковині проходитиме ключова інтелектуальна подія сезону — проходитиме «XII Зимова Студреспубліка» на тему «Прогрес між еволюцією та революцією». Увага! Хто не встиг — ще є можливість ...

Головний скарб громади – це люди
Для успішного розвитку громади, вкрай важливо залучати людей до вирішення проблем та їхньої участі у прийнятті рішень.

Літня школа для освітян у Відні
Історичний інститут Centropa в черговий раз збирає освітян з Північної Америки та Європи у Відні для 7-денного інтенсиву.

Співпраця військових та громади – необхідна вимога ...
У м. Чугуєві Харківської області відбувся семінар з розбудови ефективної взаємодії між військовими та громадою.

Вакансія медсестри у «Medecins Sans Frontieres-Bel ...
«Medecins Sans Frontieres-Belgium» шукає медсестру.

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Opening and ending tag mismatch: hr line 5 and body at line 6

Популярні статті

Наш банер