www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Проблеми молодіжного безробіття та шляхи його подолання.


автор: dobra.dolja | Переглядів: 3020 | Головна
Молодь становить окрему частину ринку праці і розвивається не так як увесь ринок. З одного боку, вік сприяє високій мобільності, відкритості, сміливості у зміні та пошуку роботи. З іншого, молоді не вистачає відповідного досвіду, щоб бути конкурентноспроможною на ринку праці. Тому безробіття молоді (за статистикою, - це громадяни у віці від 16 до 30 років) є однією з найгостріших соціально-економічних проблем України. За останні роки питома вага молоді в загальній кількості безробітних досягла 30%. Так, станом на травень 2011 року, за даними Держстату України, в державі зареєстровано 549,2 тисяч безробітних, що становить 2% від усього населення країни працездатного віку. З них – 164,76 тисяч безробітних – молодь.
В цьому контексті дослідження «Проблеми молодіжного безробіття та шляхи його подолання» вкрай важливе та актуальне. Адже головною метою було визначити основні проблеми працевлаштування молоді, пошуку першого робочого місця, молодіжного безробіття, розвитку молодіжного підприємництва у кожному з регіонів; отримати соціологічні дані з цих питань та визначити шляхи вирішення проблеми (покращення ситуації на місцевому рівні). У подальшому ці пропозиції мають увійти до програм молодіжного розвитку, програм розвитку молодіжного підприємництва в регіоні, програм боротьби з молодіжним безробіттям, доктрин молодіжної політики (або інших), та з можливістю внесення коректив у місцеві бюджети в питаннях підтримки підприємницьких ініціатив.

Дане дослідження проводилося у першому півріччі 2011 року громадською організацією «Молодіжна альтернатива» за фінансової підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії. У ході дослідження було обстежено ситуацію щодо розвитку підприємництва та подолання молодіжного безробіття, сприяння молодіжній зайнятості у 18 адміністративно-територіальних одиницях держави. Серед них 10 міст (Вінниця, Донецьк, Дрогобич Львівської області, Житомир, Миколаїв, Одеса, Севастополь, Тернопіль, Черкаси, Чернігів), 7 регіонів (Автономна Республіка Крим, Дніпропетровська, Запорізька, Львівська, Харківська, Херсонська, Чернівецька області) та 1 район (Кременецький район Тернопільської області).
Проаналізувавши матеріали учасників проведеного дослідження, було зроблено наступні висновки:
• В жодній програмі соціально-економічного, культурного розвитку адміністративно-територіальних одиниць, затверджених відповідними місцевими радами, не передбачено окремого розділу, де б окреслювалися проблеми молодіжного безробіття, характерні саме для даного адміністративно-територіального утворення, а також шляхи його подолання;
• Аналіз регіональних аспектів впровадження політики сприяння молодіжній зайнятості показав, що більш комплексна, системна та різноманітна робота з молоддю щодо забезпечення її робочими місцями та залучення до підприємницької діяльності проводиться в економічно активних регіонах нашої держави (Автономна Республіка Крим, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська, Львівська області) на відміну від менш регіонів з меншим економічним потенціалом.
• Питання молодіжної зайнятості та розвитку молодіжного підприємництва на засіданнях галузевих рад підприємців протягом 2010 року окремо не розглядалися.
• На засіданнях колегій в 6 облдержадміністраціях жодного разу не розглядалися питання щодо розв‘язання проблем молодіжної зайнятості, сприяння розвитку молодіжного підприємництва у відповідному регіоні.
• Більшість молоді сьогодні не має змоги працевлаштуватися та застосувати набуті під час навчання професійні знання відповідно фаху. Враховуючи таку економічну ситуацію, молодь має бажання та хист до здійснення підприємницької діяльності, таким чином знизивши напругу щодо молодіжного безробіття.
• На жаль, у державі відсутня системна підтримка розвитку молодіжного підприємництва, а тим паче її інституційне забезпечення. Як правило, молодіжне підприємництво розглядається в контексті поліпшення усього підприємницького середовища в регіоні.
• Місцеві та регіональні засоби масової інформації не стоять осторонь молодіжних проблем. Так, найчисельніші за накладом та рейтингом друковані ЗМІ у місті Донецьк - газети «Донбас», «Вечірній Донецьк», «Донецькі новини», «Салон» - висвітлюють проблеми молодіжного безробіття, зокрема незадоволеність рівнем заробітної плати, відсутність попиту на ринку праці та обмежені можливості кар'єрного росту - основні причини, які заважають молодим людям влаштуватися на роботу. Аналіз зазначеними газетами зайнятості молодих людей в регіоні свідчить, що ситуація на молодіжному ринку є досить нестабільною внаслідок високого рівня економічної пасивності молоді. Газета «Донбас» зазначила, що, на жаль, система національної освіти лише на 60% відповідає ринку праці.
• Ефективною з точки зору збільшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності на відповідній території формою підтримки розвитку підприємництва є запровадження та максимальне розширення мережі єдиних дозвільних центрів.

Провівши відповідні дослідження, усі без винятку його учасники наголошують на відсутності державних гарантій працевлаштування для молоді після закінчення вищого навчального закладу, ефективної системи підтримки розвитку молодіжного підприємництва і наполягають на необхідності запровадження дієвого державного регулювання молодіжного ринку праці.

За результатами аналізу матеріалів дослідження, проведеного учасниками програми, напрацьовано та надіслано низку ПРОПОЗИЦІЙ місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, Кабінету міністрів України.

Детально з результатами дослідження «Проблеми молодіжного безробіття та шляхи його подолання» та виробленими пропозиціями можна ознайомитись на сайті ГО «Молодіжна альтернатива» www.ya.org.ua
Захід було організовано Спілкою Громадських Організацій «Фундація Локальних Ініціатив Донеччини».
Контактна особа: Альона Доля, тел.: 0509732090,e-mail: foundation.l.i.d@gmail.com
Новину відредагував Aryan - 30-10-2011, 22:18
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-цунами, бізнес, Братислава (Словаччи, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., семінар, семінари, сказкотерапия, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, танец, творчество, Тернопіль, Тернопіль.студенти, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Добірка кращих вакансій тижня у громадському секто ...
Підготували огляд привабливих вакансій у громадському секторі України. Придивіться до них ближче — можливо, серед них знайдеться запрошення до роботи Вашої мрії.

Конкурс грантів для підтримки ініціатив щодо ґенде ...
Проект USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (надалі іменується «DG East»), що впроваджується компанією Chemonics International, оголошує конкурс на подання заявок на гранти для ...

Україна-Угорщина: громсуспільство допомагає у пошу ...
Аналітики незалежних центрів України та Угорщини вперше сіли за стіл переговорів для відвертої розмови про найболючіші питання двосторонніх відносин. Експертні форуми – дієвий інструмент для пошуку ...

ГО «Юридична сотня» шукає аналітика/аналітикиню
ГО «Юридична сотня» шукає в команду аналітика/аналітикиню, який/яка посилить напрямок законопроєктної діяльності організації, яка спрямована на покращення умов військової служби та державної ...

Інстититут Політичної Освіти запрошуємо на навчанн ...
Інститут Політичної Освіти спільно Національним Фондом підтримки Демократії (NED) розпочинає навчання сторост об’єднаних територіальних громад. Семінари відбуватимуться у рамках проекту «Посилення ...

Учні волинських громад запропонували своє бачення ...
3 та 14 лютого у цих волинських громадах відбулися дискусійні клуби «Реформи у моїй школі. Якими я їх бачу».

Coffee talks з YEAs до Міжнародного жіночого дня ( ...
Уже 29 лютого (у цю суботу) Young European Ambassadors (програма, що реалізується EU Neighborhood East) разом із ГО «Жіноча Ліга» чекатимуть на вас на каву за адресою: площа Ринок, 1, аудиторія 108 ...

Лекція з сучасного мистецтва англійською мовою
Запрошуємо всіх охочих на англомовну лекцію з сучасного мистецтва "Нові форми, нові месседжі, нові зв'язки" від мистецтвознавеця Уілсона Алекса Фішера.

Запрошення на Міжнародний конгрес та Технічну вист ...
Міністерство розвитку громад і територій України проводить тринадцятий Міжнародний конгрес та Технічну виставку «ЕТЕВК-2020», який відбудеться 9-13 червня 2020 року в м. Чорноморськ Одеської області.

Конкурс на проведення дослідження щодо антикорупці ...
Конкурс на проведення дослідження щодо антикорупційного та соціального впливу відкритих даних Національної Служби Здоров’я України та продуктів на основі їх використання згідно наданого Технічного ...

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Opening and ending tag mismatch: hr line 5 and body at line 6

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер