www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Механізм соціального замовлення


автор: facetoface | Переглядів: 2512 | Менеджмент проектів » Конференції
26-27 березня в Одесі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальне замовлення в Україні: досвід 10 років впровадження», в якій узяли участь більше 50 представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських об’єднань з 20 міст та регіонів України, де діє механізм соціального замовлення.
Механізм соціального замовлення – це комплекс процедур, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем територіальної громади, які виконуються на конкурсній основі силами громадських організацій та органів самоорганізації населення у співпраці з органами влади. Це здійснюється через розробку та реалізацію соціальних проектів за рахунок бюджетних та інших коштів шляхом укладання соціальних контрактів.
Нагадаємо, що саме в Одесі більше десяти років тому уперше в Україні народився механізм соціального замовлення – однієї з найбільш ефективних соціальних технологій. За минулі роки соціальне замовлення та аналогічні механізми були впроваджені майже в 30 містах та областях України.
На цей час соціальне замовлення та його різні модифікації впроваджені в Харкові, Києві, Хмельницькому, Миколаєві, Вознесенську, Чернігові, Чернівцях, Луцьку, Рівному, Алчевську Луганської області, Кам'янці-Подільському Хмельницької області, Кременчуці та Комсомольську Полтавської області, Боярці Київської області, Бердянську Запорізької області, а також у Дніпропетровській та Донецькій областях.
Наразі триває робота по впровадженню механізму соціального замовлення у Полтаві, Дніпропетровську, Сімферополі, Луганську, Одеській області та деяких інших містах та регіонах України.
Організатором Конференції виступив Одеський суспільний інститут соціальних технологій за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та партнерських громадських організацій.
Саме цей Інститут більше десяти років тому за сприяння Асоціації підтримки громадських ініціатив «Ковчег» та постійної комісії Одеської міської ради з удосконалення структури управління містом розробив концепцію механізму соціального замовлення та підготував соціально-економічне та нормативно-правове обґрунтування його впровадження. Було також розроблено проект Положення про соціальне замовлення та комплекс технологічних документів, що забезпечують його використання.
Після великої підготовчої роботи з управліннями та депутатами 10 серпня 2000 року Одеська міська рада за поданням постійної комісії з удосконалення структури управління містом одноголосно прийняла Положення про соціальне замовлення у місті Одесі. Цей день вважається днем народження соціального замовлення в Україні.
Нагадаємо статистику використання механізму соціального замовлення в Одесі за період його дії з 2000 року. За цей період відбулося дев'ять щорічних конкурсів серед громадських і благодійних організацій, органів самоорганізації населення. Усього на конкурс було подано 427 соціальних проектів, спрямованих на вирішення пріоритетних соціальних проблем. З цих проектів 165 було підтримано конкурсною комісією та реалізовано виконавцями соціального замовлення.
На виконання цих проектів з міського бюджету було виділено загалом 2 546 тис. грн, а додатково залучено з небюджетних джерел виконавцями соціальних контрактів 10 545 тис. грн, або в 4,1 рази більше. Крім того, отримано значний соціальний ефект – у вигляді соціальних послуг, наданих тим, хто їх потребує, а також у вигляді підвищення самостійності та відповідальності інститутів громадянського суспільства за стан справ на власній території.
Пріоритетними проблемами, які виносяться на вирішення за допомогою механізму соціального замовлення, є соціальний захист інвалідів та їх соціально-психологічна реабілітація; боротьба з безпритульністю та дитячою безпритульністю, профілактика СНІДу, ВІЛ-інфекції і наркоманії; сприяння зайнятості та активному довголіттю людей похилого віку; соціальне обслуговування тяжкохворих, у тому числі на дому та в стаціонарних установах; сприяння розвитку самоорганізації населення в м. Одесі; вирішення соціальних проблем молоді.
В Україні сьогодні існує чимало моделей соціального замовлення. Створити єдину модель та підкріпити її нормативно-методичною базою – таке завдання ставили перед собою організатори нинішньої конференції.
На основі проведеного Інститутом моніторингу нормативної бази і практики використання соціального замовлення в різних регіонах України за 2000-2010 роки, було розроблено проект Закону «Про соціальне замовлення», а також проект Типового положення про місцеве соціальне замовлення. На конференції також була представлена Методика соціальної діагностики.
Результати аналізу та матеріали конференції за підсумками виконання проекту будуть видані у вигляді окремої брошури – для широкого користування.
На конференції крім пленарних засідань працювали дві секції: 1) Удосконалення законодавчої бази для впровадження і розвитку механізму соціального замовлення в Україні (модератори: Н.В. Мішина, О.С. Орловський) і 2) Ефективне використання механізму соціального замовлення для вирішення пріоритетних проблем на місцевому рівні (модератори: А.С. Крупник, В.І. Брудний).
За підсумками обговорення прийнято Резолюцію Конференції, яка містить конкретні рекомендації щодо подальшого розвитку механізму соціального замовлення в Україні.
Контакти оргкомітету конференції: тел. 738-68-30; електронна пошта: krоupnik@tm.odessa.ua.
Оргкомітет
Новину відредагував Taras - 30-03-2011, 12:47
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Март 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-терапия, арт-цунами, бізнес, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, журналістика, Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, мастер класс, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., развитие, семінари, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, танец, Тернопіль, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, фестиваль

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
ГУРТ запрошує на антикризовий вебінар «Громадянськ ...
У четвер, 2 квітня 2020 року, о 18:00 Ресурсний центр ГУРТ запрошує лідерів та менеджерів організацій громадянського суспільства на безплатний антикризовий вебінар «Громадянська участь у час ...

Вакансія тренера для проведення вебінарів: “Трансф ...
Всеукраїнська Громадська Організація «Поруч» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) оголошує відбір тренера для проведення вебінарів: «Трансформація конфліктів» в рамках ...

Громадський центр правосуддя роз’яснює різницю між ...
У шостому останньому випуску правова радниця Центру, адвокатка Юлія Лісова розповідає про різницю між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом.

Данська Рада у справах біженців шукає собі в коман ...
Данська Рада у справах біженців (ДРБ) є міжнародною гуманітарною неурядовою організацією, яка просуває і підтримує довгострокові рішення проблем біженців і внутрішньо переміщених осіб у всьому світі.

Вебінар «Навички та методи виступів перед аудиторі ...
Міжнародний республіканський інститут (МРІ) не припиняє свою роботу в період епідемії коронавірусу і розпочинає серію онлайн навчань.

Запит на подання комерційної пропозиції на IT обла ...
Представництво Датської ради у справах біженців в Україні проводить збір комерційних пропозицій для придбання IT обладнання (персональні комп’ютери, принтери, цифрова камера, GPS навігатор, тощо).

Тендер на закупівлю послуг із розроблення структур ...
Громадська організація «Український центр європейської політики» (далі – ГО «УЦЄП») оголошує тендер на закупівлю послуг із розроблення структури і методології моніторингового звіту.

Громадський центр правосуддя запускає серію порад ...
Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари за фінансової підтримки Європейського Союзу запускає серію порад, як емоційно протистояти епідемії COVID-19 «Пережити карантин».

Конкурс від Всеукраїнської Громадської Організації ...
Конкурс серед закладів загальної середньої освіти Луганської, Донецької областей та м. Івано-Франківськ на створення «Школи Миру». Дедлайн - 10 квітня 2020 року.

Подання зацікавлень в сфері правової підтримки ВПО ...
УФСІ має використати частину коштів проекту для оплати послуг з правової підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування. Деталі наведено в Технічному завданні, яке є додатком до даного ...

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Start tag expected, '

XML error in File: http://unfir.org/rss.xml
XML error: AttValue: " or ' expected at line 7

Популярні статті

Наш банер