www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Руслан Синельников: Де твоя активність? Українську молодь побороли алкоголь і наркотики...


автор: Aryan | Переглядів: 3652 | Аналітика
Руслан Синельников: Де твоя активність? Українську молодь побороли алкоголь і наркотики...

Усі люди бачать поруч алкоголіків. Від них неприємно пахне. Вони брудні. Вони говорять щось немудре. Нам вони бридкі. Але жоден з них не розпочинав з того, що напившись вперше почав валятись під парканом. Все розпочиналось банально – перша склянка пива з друзями, перший келих вина на свято, перша чарка шампанського чи лікеру під типовий тост «За здоров’я, любов та дружбу!»

Найбільш поширеним алкогольним напоєм, як показало дослідження, стало пиво. Крім того, майже в 2 рази виросла популярність слабкоалкогольних напоїв. Так, в порівнянні з 2003 роком, частина підлітків, які вживають слабкоалкогольні напої, зросла з 14% до 22%.

Окрім цього, 23% хлопчиків і 12% дівчат щодня палять. Вперше спробували сигарету у віці до 13 років 38% опитаних.

Однією з головних причин поширеності куріння є доступність сигарет. Зокрема, тільки 5-10% підлітків, які палять і 20-25% підлітків, які не палять вважають, що зіткнулися б з труднощами при покупці сигарет.


Проте експерти констатують і позитивну динаміку. Зокрема, з 1995 до 2007 рік зменшилася кількість тих, що палять серед хлопчиків з 50% до 39%, серед дівчат - з 28% до 25%.

У той же час в порівнянні з результатами попередніх досліджень, відбувається поступове збільшення споживання алкогольних напоїв серед 15-16-річних підлітків. Зокрема, згідно даним дослідження, впродовж останніх 12 місяців, алкогольні напої вживали 84% підлітків, впродовж останніх 30 днів – 62%.

Що стосується наркотичних речовин, то найбільш вживаними залишаються марихуана або гашиш. 14% молоді, яка вчиться, приймали марихуану хоч би 1 раз в своєму житті, 4% приймали транквілізатори або заспокійливі, 3% сказали, що мали досвід вживання інгалянтів. За оцінками опитаних підлітків, в Україні спостерігається катастрофічне зростання доступності інгалянтів.

Разом з тим експерти вважають важливими те, що згідно з дослідженням, 34% хлопчиків і 23% дівчат мали можливість пробувати марихуану або гашиш, проте, нею не скористалися.

Крім того, дослідження показало, що більше 21% хлопчиків і 11% дівчат повідомили про те, що мали статеві контакти впродовж останніх місяців.

Україна є лідером серед низки європейських країн за вживанням алкоголю.
Україна займає також перше місце по виробленню алкогольних напоїв. Батьки спиваються. П’яні водії скоюють дорожньо транспортні пригоди. Після підпитку вдома бажаючи запалити цигарку але не контролюючи власних дій живцем згорають тисячі людей...

Довгий час до пива у нас ставилися поблажливо, як до невинного і легкого напою. Погодьтесь, людина, котра на ходу відпиває з пляшки горілку або коньяк, м`яко кажучи, викликає здивування. А от перехожий з пляшкою пива в руці нікого не здивує. Але потрібно глянути правді у вічі: проблема пивного алкоголізму таки існує. Пивний алкоголізм підступніший, ніж горілчаний! Він розвивається непомітно, але потім одразу переходить у важку форму і дуже важко лікується.

За сучасними дослідженнями, пиво - це перший легальний наркотик, що відкриває шлях іншим, сильнішим наркотичним засобам. Наркологи стверджують, що пивний алкоголізм характеризується особливою жорстокістю. Цим вони пояснюють завершення пивних вакханалій бійками, вбивствами, грабежами та згвалтуваннями.

В Україні лише за останні 10 років споживання пива виросло у 10 разів. У минулому році на долю кожного українця припало майже 60 літрів пива. Кількість алкоголіків у нашій країні складає один мільйон, із них понад 120 тисяч - підлітки. Причому, це лише вершина айсберга. Наркологи стверджують, що ці цифри потрібно помножити, як мінімум вп`ятеро, щоби побачити реальну картину.

Зараз пиво - найпоширеніший напій серед молоді. Його п`ють в барах, кафе, на вулицях, інколи замість води - для втамування спраги. І мало хто при цьому знає, що одна літрова пляшка пива міцністю п`ять градусів еквівалентна 50 грамам спирту або ж 125 грамам горілки.

Пиво продається всюди, ледь не на кожному кроці і коштує так дешево, що купити його може навіть школяр. І мало хто задумується, до чого може привести звичка потягувати пиво. Формування справжньої алкогольної залежності відбувається приблизно через два роки регулярного вживання напитку, при цьому у підлітків цей процес прискорюється. Жінки також у групі ризику - при однаковій кількості споживання вони швидше стають залежними.

Перша ознака звикання - відсутність блювотного рефлексу при передозуванні. Це означає, що перший природний захист зламаний! Якщо людина, перевищуючи дозу, майже не п`яніє, не соромиться вживати спиртне в суспільних місцях, з випадковими знайомими чи наодинці - це теж ознаки залежності.

Якщо людина звикає до певної кількості алкоголю, то в неї з`являється толерантність до міцних напоїв і вона потребує щоразу більше пива й переходить на міцніші напої. Як в тій народній приказці: "Пиво без горілки - гроші на вітер!". Значна кількість алкоголіків - пацієнтів наркологічних диспансерів, починала власне з пива. Надмірна любов до пива призводить не лише до алкогольної залежності, а й провокує проблеми з печінкою, нирками, серцево-судинною системами.

Поголовне захоплення пивом призвело до того, що проблеми з алкоголем виникають вже в 14-15 річному віці. Сьогодні в Україні 1% дітей 12-13 років щодня вживають алкогольні напої. Заручниками "малих градусів" сьогодні стало 25% мешканців великих та й малих міст. Причому це далеко не представники "соціального дна" - в числі залежних від пива немало благополучних та цілком успішних молодих людей.

Такий великий стрибок у споживанні пива не випадковий, якщо враховувати нав`язувану, різноманітну пивну рекламу, барвисто оформлені величезні щити в містах і на транспортних магістралях, що рекламують надзвичайну "корисність" пива, і щоденна настирлива реклама пива на телебаченні.

Доходить до абсурду, окремі ЗМІ рекомендують його вживати вагітним жінкам і матерям, які годують грудьми для кращої лактації, а дітям - для солодшого і глибшого сну!!!

Але в жодному разі не повідомляється, що за шкідливістю пиво може зрівнятися тільки з самогоном, адже в процесі бродіння і в пиві, і в самогоні повністю зберігаються супутні алкоголю, але значно отруйніші сполуки. Це альдегіди, сивушні масла, метанол, ефіри, вміст яких в пиві в десятки і сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, одержаній із спирту вищого очищення.

Тим часом, вчені також доводять, що 4 літри випитого пива здатні замінити статевого партнера. І вони ж здатні повністю позбавити лібідо!

Чим же пояснити нерозуміння перспективи деградації суспільства, нації через пивний алкоголізм з боку наших законодавців? Може тим, що виробництво пива та торгівля ним поповнює бюджет держави? Виходить, що споживач пива - це "справжній патріот", який допомагає вітчизняному виробникові?

Активісти безалкогольного руху звинувачують в цьому саме рекламу і наполягають на її забороні. Виробники реклами стверджують, що корінь зла - в убо дозвілля більшої частини населення і у відсутності соціальної культури...

Як же запобігти поширенню пивного алкоголізму в нашій державі?

Фахівці вважають, що потрібно на державному рівні визнати пиво спиртним напоєм і тоді для торгівлі ним буде необхідна ліцензія і його не продаватимуть неповнолітнім. Нині ж масовий продаж пива школярам ніяк не карається.

Потрібно заборонити і рекламу пива, як це вже зробили в деяких європейських країнах.
Але зробити його менш доступним для школярів та студентів потрібно негайно!
Пивні ріки необхідно зупинити, поки в них не захлиснулось наше майбутнє!

А у Європі алкоголь і наркотики молодь вживає задля сексу...
Значна частина молоді в Європі вживає алкоголь і наркотики спеціально для того, щоб знайти партнера для сексу, - свідчать дані опитування в дев'яти європейських країнах.

Третина чоловіків у віці від 16 до 35 років і 23% жінок такого віку сказали, що напиваються тільки для того, щоб збільшити шанс знайти сексуального партнера.

Усього в опитуванні взяло участь 1341 людина, які часто відвідують паби, бари і нічні клуби. Для опитування дослідники вибрали по одному місту в кожній з дев'яти країн: Австрії, Великобританії, Німеччині, Греції, Іспанії, Італії, Португалії, Словенії і Чехії.

У стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, за словами респондентів, вони відчували велику схильність до ризикованих сексуальних зв'язків.

Дослідження всього лише підтвердило цей давно відомий факт. Але, як з'ясувалося, для багатьох респондентів він став головним спонукаючим мотивом для того, щоб неабияк випити або вжити наркотик.

Виявився явний взаємозв'язок між ранніми статевими зв'язками і вживанням наркотиків і алкоголю. Особливо чітко вона простежувалася серед дівчаток до 16 років.

У Відні майже 50% учасників опитування зізналися, що пили алкогольні напої і займалися сексом, коли їм ще не було 16. У Венеції цей показник склав 36%, в іспанській Пальмі - 37%, в Ліверпулі - 30%.

По наркотиках результати були аналогічні: скрізь був значний відсоток респондентів, які у віці до 16 років вживали наркотичні речовини і займалися сексом.

Відмінності між країнами були тільки в популярності тих або інших наркотиків.

Близько чверті юних респондентів сказали, що приймали кокаїн для продовження статевого акту.

"Мільйони молодих європейців нині приймають наркотики і п'ють таким чином, що це визначає їхні рішення відносно інтимних зв'язків, підвищуючи вірогідність незахищеного сексу або сексу, про який вони згодом жалкують".

Зазначимо, що українські підлітки за останні декілька років стали більше вживати алкоголь, палити, в ранішому віці вступати в статеві контакти, але при цьому, як правило, вони не відчувають себе щасливими...


Молодь, то де твоя активність тепер?Руслан Синельников,
спеціально для МРЦ України

Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (1)  Друкувати
#1 написав: bigdulin 
27 апреля 2009 00:37 | ICQ: |Група: Відвідувачі
Реєстрація: 27.04.2009
Забираю, пасибки.
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-цунами, бізнес, Братислава (Словаччи, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, можливості, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., семінар, семінари, сказкотерапия, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, творчество, Тернопіль, Тернопіль.студенти, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Фестиваль «Кіномедіа» мандрує у Костянтинівку!
Фестиваль короткометражних фільмів про журналістику «Кіномедіа» запрошує на кінопоказ, що відбудеться 8 грудня 2017 року о 18:30 у вільному просторі D•R•U•Z•I (м. Костянтинівка, проспект Ломоносова ...

Спецпроект «Драбина» на Антистрес Фесті
25 листопада відбудеться захід, спрямований зруйнувати осінні депресивні стани, розширити рамки дозволеного і робити те, чого зазвичай собі не дозволяємо. Вхід вільний за умови реєстрації.

Відкрита дискусія «Ціна приватизації» (Київ)
Київська школа економіки запрошує 1 грудня о 18.00 обговорити питання приватизації, оцінити переваги та недоліки, а також потенційний економічний ефект для держави.

Лекція від «Дивовижних» та перегляд найкращих філь ...
2 грудня 2017 року о 16:00 у кінотеатрі ім.Довженка (проспект Соборний, 145, м. Запоріжжя) відбудеться лекція від фестивалю «Кіномедіа» за участі Юлії Шекет - SMM-менеджерки та редакторки ГО ...

Добірка найактуальніших вакансій громадського сект ...
Добірка найактуальніших вакансій громадського сектору – від менеджера з комунікацій до IT-спеціаліста. Шукайте і знаходьте ту посаду, що надихатиме саме вас. Також є можливості стажувань та ...

«Vіdlik» починається зі Щастя: всеукраїнський cоці ...
«Vidlik» - проект, започаткований ініціативною групою молоді з Києва, Вінниці, Тернополя, Щастя, що має на меті розвиток культури в малих містах України через роботу з підлітками та молоддю. «Якщо ми ...

Асистент проекту (Сєвєродонецьк)
ГО «Громадська платформа» шукає в команду асистента проекту (Сєвєродонецьк). Дедлайн – 10 грудня 2017 р.

Фахівець відділу управління проектом Глобального ф ...
Благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі - Мережа) оголошує конкурс на заміщення посади фахівця відділу управління проектом Глобального фонду (далі – ГФ). ...

Навчальна програма з питань соціального підприємни ...
Посольство США в Україні відкриває набір на 2018 Study of the United States Institutes for Student Leaders. Ця програма відбувається за підтримки Bureau of Educational and Cultural Affairs of thу ...

Провідний фахівець з розвитку національних та міжн ...
Благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі - Мережа) оголошує конкурс на заміщення вакантної посади провідного фахівця з розвитку національних та міжнародних ...

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер