www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

Місцева енергозберігаюча політика територіальної громади


автор: facetoface | Переглядів: 2027 | Громадянське суспільство
17-18 березня 2011 року в приміщенні готелю «Юність» (вул. Сергія Варламова,32) відбулась дводенна робоча зустріч на тему «Місцева енергозберігаюча політика територіальної громади». Організаторами робочої зустрічі виступили – Благодій фонд «Місцева ініціатива за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Участь у робочій зустрічі взяли представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, комерційних структур, професійна та громадська діяльність яких спрямована на розробку нормативних актів та втілення на практиці енерго та ресурсо зберігаючих технологій.
На сьогоднішній день територіальні громади України витрачають на енергоносії від 20% і більше місцевих бюджетів, це обумовлено відсутністю ефективної місцевої енергетичної політики. Необхідність введення саме європейських стандартів енергозбереження, враховуючи схему ціна-якість-дохід дасть поштовх до пошуку нових систем управління муніципальним господарством з впровадженням нових технологій енергозбереження.
Однак з боку держави, ще не приділяється достатньо уваги питанню енергозбереження:
- відсутня Державна програма реформування ЖКГ у напрямку енергозбереження;
- не сформована єдина база даних, як стосовно енергозберігаючих матеріалів та обладнання рекомендованих при проведенні будівництва житла та поточних та капітальних ремонтів.
Учасники робочої зустрічі відзначили, що за останні роки держава шляхом прийняття низки нормативних актів на загальнодержавному та місцевому рівнях намагалася врегулювати процеси, пов'язані зі скорочення витрат на паливно-енергетичні ресурси та впровадження нових технологій енергозбереження. Але ці заходи поки що не привели до розв'язання більшості проблем, що накопичились у цій сфері в Україні.
Підбиваючи проміжні підсумки спроби держави поліпшити становище в сфері енергозбереження, нажаль доводиться констатувати, що на цей час в законодавстві України відсутня чітка лінія для ефективного розвитку та реформування системи використання нових сучасних технологій в напрямку енергозбереження, а просте підвищення тарифів виявилось найпростішим методом покрити витрати на енергоносії які невпинно дорожчають.
Також на робочій зустрічі було відзначено, що дуже важливим чинником є громадська участь у впровадженні та вдосконаленні системи менеджменту по енергозбереженню в територіальній громаді. Влада фактично не вважає за потрібне обговорювати це питання з населенням, забувши про те, що заради задоволення нагальних потреб людей у корінному покращенні житлових умов, задля врахування їхньої думки комплексна реформа ЖКГ по впровадженню, власне, і затівалася.
Внаслідок цього головною причиною яка гальмує впровадження енергозберігаючих технологій полягає в незацікавленості місцевих рад в поширені процесу впровадження енергозбереження на рівні міста та контролю за участю територіальної громади. Крім того, рівень доходів більшості населення не дозволяє платити за новими тарифами і тому впровадження енергозберігаючих технологій як основного чинника економії витрат населення є дуже актуальним.
За результатами робочої була доопрацьована та погоджена Концепція муніципального енергозбереження територіальної громади, яка буде спрямована на розвиток схеми управління енергозбереженням на рівні міста та територіальної громади, визначить оптимальний рівень управління системи енергозбереження муніципальних структур, що дасть можливість отримати постійну правову, організаційну, методичну, інформаційну та практичну допомогу, по питанням впровадження, контролю енергозбереження на рівні міста за участю територіальної громади.
Крім цього, Учасники робочої зустрічі «Місцева енергозберігаюча політика територіальної громади», розглянувши сучасний стан впровадження енергозберігаючої політики в Україні, вивчивши позитивний досвід учасників робочої зустрічі з удосконалення нормативної бази на місцевому та всеукраїнському рівні, прийняли Резолюцію в якій сформували основні проблеми та рекомендації щодо подальшого розвитку та впровадження енергозберігаючих сучасних технологій в України
Новину відредагував Taras - 23-03-2011, 13:17
Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Март 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-терапия, арт-цунами, бізнес, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Дискусійни клуб стажування англійська, журналістика, Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, мастер класс, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Підвищення енергоефективності при експлуатації житлових будинків, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., развитие, семінари, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, танец, Тернопіль, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, фестиваль

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Вакансія тренера для проведення вебінарів: “Трансф ...
Всеукраїнська Громадська Організація «Поруч» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland) оголошує відбір тренера для проведення вебінарів: «Трансформація конфліктів» в рамках ...

Громадський центр правосуддя роз’яснює різницю між ...
У шостому останньому випуску правова радниця Центру, адвокатка Юлія Лісова розповідає про різницю між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом.

Данська Рада у справах біженців шукає собі в коман ...
Данська Рада у справах біженців (ДРБ) є міжнародною гуманітарною неурядовою організацією, яка просуває і підтримує довгострокові рішення проблем біженців і внутрішньо переміщених осіб у всьому світі.

Вебінар «Навички та методи виступів перед аудиторі ...
Міжнародний республіканський інститут (МРІ) не припиняє свою роботу в період епідемії коронавірусу і розпочинає серію онлайн навчань.

Запит на подання комерційної пропозиції на IT обла ...
Представництво Датської ради у справах біженців в Україні проводить збір комерційних пропозицій для придбання IT обладнання (персональні комп’ютери, принтери, цифрова камера, GPS навігатор, тощо).

Тендер на закупівлю послуг із розроблення структур ...
Громадська організація «Український центр європейської політики» (далі – ГО «УЦЄП») оголошує тендер на закупівлю послуг із розроблення структури і методології моніторингового звіту.

Громадський центр правосуддя запускає серію порад ...
Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари за фінансової підтримки Європейського Союзу запускає серію порад, як емоційно протистояти епідемії COVID-19 «Пережити карантин».

Конкурс від Всеукраїнської Громадської Організації ...
Конкурс серед закладів загальної середньої освіти Луганської, Донецької областей та м. Івано-Франківськ на створення «Школи Миру». Дедлайн - 10 квітня 2020 року.

Подання зацікавлень в сфері правової підтримки ВПО ...
УФСІ має використати частину коштів проекту для оплати послуг з правової підтримка ВПО та органів місцевого самоврядування. Деталі наведено в Технічному завданні, яке є додатком до даного ...

Конкурс на посилення інтеграції між українською та ...
«Проект Енергетичної Безпеки», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та імплементується «Tetra Tech ES, Inc.» в рамках міжнародної технічної допомоги, оголошує конкурс на ...

XML error in File: http://unfir.org/rss.xml
XML error: AttValue: " or ' expected at line 7

Популярні статті

Наш банер