www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

15 травня 2012 року, Презентація науково-практичного коментарю «Органи самоорганізації населення. Електронний посібник»


автор: facetoface | Переглядів: 2834 | Громадянське суспільство
15 травня 2012 року в київському готелі «Козацький» відбулася презентація науково-практичного коментарю до Закону України «Про органи самоорганізації населення» та CD-диску «Органи самоорганізації населення. Електронний посібник».
Коментар та диск підготовлено спільними зусиллями фахівців Одеського суспільного інституту соціальних технологій та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій, кандидат політичних наук Андрій КРУПНИК наголосив на тому, що практика використання Закону «Про органи самоорганізації населення» протягом одинадцяти років з моменту його прийняття показала, з одного боку, його недосконалість, а з іншого висвітила неоднозначність його трактування органами місцевого самоврядування.
В результаті маємо чимало випадків порушення на місцях норм цього Закону та необґрунтоване обмеження прав членів територіальних громад на самоорганізацію. Крім того, правовий статус органів самоорганізації населення (далі – ОСНів) як одного з базових інститутів громадянського суспільства реалізується ще через чимало інших нормативно-правових актів, про які часто не знають ані чиновники, ані громадські активісти.
Щоб заповнити ці прогалини і надати необхідної методичної допомоги усім, хто цікавиться і займається питаннями самоорганізації, і підготовлено цей коментар.

Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», доктор юридичних наук Наталія МІШИНА відмітила, що за період дії коментованого Закону часто виникали судові прецеденти, правові конфлікти. На місцях прийнята велика кількість локальних нормативно-правових актів, якими окремі органи місцевого самоврядування пробували деталізувати та удосконалити окремі аспекти створення, організації діяльності та ліквідації ОСНів.

Недосконалість Закону в купі із недостатнім професійним рівнем багатьох представників ОСНів дає можливість органам місцевого самоврядування та органам державної влади маніпулювати тлумаченням окремих положень Закону, що часто робиться не на користь інтересів громади. Тому цей коментар має допомогти ОСНам та ініціативним групам по їх створенню розібратися в тонкощах законодавства і ефективно його застосовувати.
Директор Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження», кандидат юридичних наук Олексій ОРЛОВСЬКИЙ зупинився на перспективах удосконалення законодавства про ОСНи. Вже давно і самі ОСНи, і органи місцевого самоврядування, і окремі вчені ставили питання про необхідність перегляду законодавства в цій сфері. Більш того, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» розробила пакет законопроектів, зокрема, нову редакцію Закону України «Про органи самоорганізації населення».

Завдяки проведеній силами громадськості лобістській кампанії питання про удосконалення цього законодавство у березні-квітні 2012 року було включено до Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженої Президентом України, та Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», ухваленого Кабінетом Міністрів України. Наразі почала працювати урядова робоча група по доопрацюванню законопроекту, запропонованого громадськістю. Але, нажаль, поки що спостерігається стійка тенденція до погіршення його змістовного наповнення. Тому потрібна консолідація зусиль зацікавленої громадськості у лобіюванні інтересів самоорганізації.
В презентації узяв також участь керівник одного із найбільш відомих київських ОСНів – комітету мікрорайону «Русанівка» – Андрій НЄСТЄРКОВ. Він розповів про тісний зв’язок теорії з практикою, про необхідність постійного навчання усіх, хто береться за цю нелегку справу створення ОСНів. І неоціненну допомогу в цьому надасть підготовлений колегами коментар.

Він подякував Головному управлінню з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Київської міської державної адміністрації, зокрема його керівнику ХОНДІ Марині Петрівні за підтримку всіляких громадських ініціатив і закликав ОСНи діяти спільно для успішного вирішення численних проблем.

На завершення Андрій Крупник представив електронний посібник у вигляді CD-диску, на якому міститься презентований науково-практичний коментар, а також повний комплекс напрацьованих Всеукраїнською асоціацією нормативних і методичних матеріалів, кращі практики діяльності ОСНів та законопроекти з удосконалення законодавства про ОСНИ, підготовлені громадськими експертами.
Участь у презентації взяли керівники ОСНів м. Києва, представники місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, науковці. Присутні задали чимало запитань авторам коментарю, обговорили практику застосування норм Закону у процесі створення та поточної діяльності ОСНів, зокрема, механізми їхньої ефективної співпраці з органами місцевої влади на користь територіальних громад.
Кожен з присутніх отримав від членів авторського колективу примірник коментарю та CD-диск.

Додаткову інформацію можна отримати за контактами:

e-mail: krupnikas@ukr.net, ask@soborka.net.
тел./факс: (048) 738-68-30, (066) 754-06-12,
Контактні особи: Андрій Крупник, В’ячеслав Кіщенко.

Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
14.04.12 вебинар Тактика поиска креативных решений на основе системного анализа. Курс: Интернет-шк, hand made, Європейський молодіжний фонд, абітурієнтам, арт-цунами, бізнес, Братислава (Словаччи, Використання інноваційних технологій в системі ЖКГ, виставки, гранти, Закону України «Про органи самоорганізації населення», Запорожский, конкурси, конференції, конференція, круглі столи, можливості, молодих підпримців, молодь, МРЦ, наукове товариство студентів та аспірантів, орагни місцевого самоврядування.Кременець, Программа За підтримки ГО «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці»17.04.2012 - 21., семінар, семінари, сказкотерапия, Спілка Молодіжного самоврядуваня, Стипендії, студвей, студенти, студентського самоврядування, танец, творчество, Тернопіль, Тернопіль.студенти, ТОМГО СМС, тренінг, Тренинг, школа студентського самоврядування

Показать все теги
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Добірка кращих вакансій тижня у громадському секто ...
Підготували огляд привабливих вакансій у громадському секторі України. Придивіться до них ближче — можливо, серед них знайдеться запрошення до роботи Вашої мрії.

Конкурс грантів для підтримки ініціатив щодо ґенде ...
Проект USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (надалі іменується «DG East»), що впроваджується компанією Chemonics International, оголошує конкурс на подання заявок на гранти для ...

Україна-Угорщина: громсуспільство допомагає у пошу ...
Аналітики незалежних центрів України та Угорщини вперше сіли за стіл переговорів для відвертої розмови про найболючіші питання двосторонніх відносин. Експертні форуми – дієвий інструмент для пошуку ...

ГО «Юридична сотня» шукає аналітика/аналітикиню
ГО «Юридична сотня» шукає в команду аналітика/аналітикиню, який/яка посилить напрямок законопроєктної діяльності організації, яка спрямована на покращення умов військової служби та державної ...

Інстититут Політичної Освіти запрошуємо на навчанн ...
Інститут Політичної Освіти спільно Національним Фондом підтримки Демократії (NED) розпочинає навчання сторост об’єднаних територіальних громад. Семінари відбуватимуться у рамках проекту «Посилення ...

Учні волинських громад запропонували своє бачення ...
3 та 14 лютого у цих волинських громадах відбулися дискусійні клуби «Реформи у моїй школі. Якими я їх бачу».

Coffee talks з YEAs до Міжнародного жіночого дня ( ...
Уже 29 лютого (у цю суботу) Young European Ambassadors (програма, що реалізується EU Neighborhood East) разом із ГО «Жіноча Ліга» чекатимуть на вас на каву за адресою: площа Ринок, 1, аудиторія 108 ...

Лекція з сучасного мистецтва англійською мовою
Запрошуємо всіх охочих на англомовну лекцію з сучасного мистецтва "Нові форми, нові месседжі, нові зв'язки" від мистецтвознавеця Уілсона Алекса Фішера.

Запрошення на Міжнародний конгрес та Технічну вист ...
Міністерство розвитку громад і територій України проводить тринадцятий Міжнародний конгрес та Технічну виставку «ЕТЕВК-2020», який відбудеться 9-13 червня 2020 року в м. Чорноморськ Одеської області.

Конкурс на проведення дослідження щодо антикорупці ...
Конкурс на проведення дослідження щодо антикорупційного та соціального впливу відкритих даних Національної Служби Здоров’я України та продуктів на основі їх використання згідно наданого Технічного ...

XML error in File: http://prostir.ua/news/rss
XML error: Opening and ending tag mismatch: hr line 5 and body at line 6

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер