www.mrc.net.ua - Молодіжний Ресурсний Центр України при Українському незалежному Фонді інноваційного розвитку УНФІР на Шляху до ВОЛІ Русі - України
МРЦ стартова  | до обранного

Щопонеділка, 18.00, Відкрита робоча нарада МРЦ України, Заповни АНКЕТИ для УЧАСТІ в мережі МРЦ України!

15 травня 2012 року, Презентація науково-практичного коментарю «Органи самоорганізації населення. Електронний посібник»


автор: facetoface | Переглядів: 2400 | Громадянське суспільство
15 травня 2012 року в київському готелі «Козацький» відбулася презентація науково-практичного коментарю до Закону України «Про органи самоорганізації населення» та CD-диску «Органи самоорганізації населення. Електронний посібник».
Коментар та диск підготовлено спільними зусиллями фахівців Одеського суспільного інституту соціальних технологій та Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій, кандидат політичних наук Андрій КРУПНИК наголосив на тому, що практика використання Закону «Про органи самоорганізації населення» протягом одинадцяти років з моменту його прийняття показала, з одного боку, його недосконалість, а з іншого висвітила неоднозначність його трактування органами місцевого самоврядування.
В результаті маємо чимало випадків порушення на місцях норм цього Закону та необґрунтоване обмеження прав членів територіальних громад на самоорганізацію. Крім того, правовий статус органів самоорганізації населення (далі – ОСНів) як одного з базових інститутів громадянського суспільства реалізується ще через чимало інших нормативно-правових актів, про які часто не знають ані чиновники, ані громадські активісти.
Щоб заповнити ці прогалини і надати необхідної методичної допомоги усім, хто цікавиться і займається питаннями самоорганізації, і підготовлено цей коментар.

Заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», доктор юридичних наук Наталія МІШИНА відмітила, що за період дії коментованого Закону часто виникали судові прецеденти, правові конфлікти. На місцях прийнята велика кількість локальних нормативно-правових актів, якими окремі органи місцевого самоврядування пробували деталізувати та удосконалити окремі аспекти створення, організації діяльності та ліквідації ОСНів.

Недосконалість Закону в купі із недостатнім професійним рівнем багатьох представників ОСНів дає можливість органам місцевого самоврядування та органам державної влади маніпулювати тлумаченням окремих положень Закону, що часто робиться не на користь інтересів громади. Тому цей коментар має допомогти ОСНам та ініціативним групам по їх створенню розібратися в тонкощах законодавства і ефективно його застосовувати.
Директор Програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження», кандидат юридичних наук Олексій ОРЛОВСЬКИЙ зупинився на перспективах удосконалення законодавства про ОСНи. Вже давно і самі ОСНи, і органи місцевого самоврядування, і окремі вчені ставили питання про необхідність перегляду законодавства в цій сфері. Більш того, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» розробила пакет законопроектів, зокрема, нову редакцію Закону України «Про органи самоорганізації населення».

Завдяки проведеній силами громадськості лобістській кампанії питання про удосконалення цього законодавство у березні-квітні 2012 року було включено до Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженої Президентом України, та Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», ухваленого Кабінетом Міністрів України. Наразі почала працювати урядова робоча група по доопрацюванню законопроекту, запропонованого громадськістю. Але, нажаль, поки що спостерігається стійка тенденція до погіршення його змістовного наповнення. Тому потрібна консолідація зусиль зацікавленої громадськості у лобіюванні інтересів самоорганізації.
В презентації узяв також участь керівник одного із найбільш відомих київських ОСНів – комітету мікрорайону «Русанівка» – Андрій НЄСТЄРКОВ. Він розповів про тісний зв’язок теорії з практикою, про необхідність постійного навчання усіх, хто береться за цю нелегку справу створення ОСНів. І неоціненну допомогу в цьому надасть підготовлений колегами коментар.

Він подякував Головному управлінню з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Київської міської державної адміністрації, зокрема його керівнику ХОНДІ Марині Петрівні за підтримку всіляких громадських ініціатив і закликав ОСНи діяти спільно для успішного вирішення численних проблем.

На завершення Андрій Крупник представив електронний посібник у вигляді CD-диску, на якому міститься презентований науково-практичний коментар, а також повний комплекс напрацьованих Всеукраїнською асоціацією нормативних і методичних матеріалів, кращі практики діяльності ОСНів та законопроекти з удосконалення законодавства про ОСНИ, підготовлені громадськими експертами.
Участь у презентації взяли керівники ОСНів м. Києва, представники місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій, науковці. Присутні задали чимало запитань авторам коментарю, обговорили практику застосування норм Закону у процесі створення та поточної діяльності ОСНів, зокрема, механізми їхньої ефективної співпраці з органами місцевої влади на користь територіальних громад.
Кожен з присутніх отримав від членів авторського колективу примірник коментарю та CD-диск.

Додаткову інформацію можна отримати за контактами:

e-mail: krupnikas@ukr.net, ask@soborka.net.
тел./факс: (048) 738-68-30, (066) 754-06-12,
Контактні особи: Андрій Крупник, В’ячеслав Кіщенко.

Шановний відвідувач Ви зайшли на сайт, як не зареєстрований, ми радимо Вам зареєструватися, або зайти на сайт під своїм логіном.

Інші новини по темі:
Коментарі (0)  Друкувати
Информация

Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Приєднуйся !
Вконтакті Facebook Twitter Politiko Однокласники RSS 2.0 Форум Youtube
Календар
«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
{sinkator}
Нас знаходять
{referer}
Тегі
Допоможи молоді!
Внесок у проект!
Зробіть свій внесок у спільну справу розвитку молоді та молодіжної дії в Україні! Кожен внесок є важливим!
Голосування
Чи потрібен рейтинг молодіжних лідерів України?

Так
Ні
А вони є?
Байдуже
Новини друзів
Е-декларації для громадських організацій та активі ...
З 1 січня 2018 р. набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Його новинкою стало розширення кола осіб, ...

Менеджер освітніх проектів для Української Соціаль ...
Українська Соціальна Академія у програми з розвитку соціального підприємництва оголошує конкурс на заповнення вакансії - менеджер проектів. Дедлайн - 3 лютого 2018 року.

Стартує мистецький проект «Без обмежень»
До 25 січня триває набір перформерів, танцівників, акторів з інвалідністю та без неї для участі у мистецькому проекті «Без обмежень». Британська Рада в Україні, танцювальна компанія Candoco (Велика ...

SMM-менеджер/менеджерка в ГО «Інститут Суспільних ...
Громадська організація «Інститут Суспільних Ініціатив» займається розвитком громадянського суспільства, неформальною освітою, а також створенням можливостей для молоді. Запрошуємо до своєї команди ...

Асистент директора до ЦЕДЕМ (Київ)
Громадська організація «Центр демократії та верховенства права» шукає в команду асистента директора на повний робочий день. Дедлайн - 5 лютого 2018 року.

Тендер на обрання постачальників конференц-послуг
Український жіночий фонд (УЖФ) шукає постачальників послуг із забезпечення проведення заходів у м. Київ та в різних областях України в рамках поточних програм та проектів. Дедлайн - 29 січня 2018 ...

Семінар «Як зрозуміло писати про реформу освіти» ( ...
«Як зрозуміло писати про реформу освіти» — саме з таким меседжем завітають до Львова медіатренери та медіаексперти для проведення семінару. Захід відбудеться 15-16 лютого 2018 року. Дедлайн - 7 ...

Радник з розвитку потенціалу до проекту ЄС (Київ)
У проекті ЄС «Підтримка Антимонопольного Комітету України щодо виконання правил державної допомоги» відкрита вакансія радника з розвитку потенціалу. Дедлайн - 22 січня 2018 року.

Радник з питань комунікації до проекту ЄС (Київ)
У проекті ЄС «Підтримка Антимонопольного Комітету України щодо виконання правил державної допомоги» відкрита вакансія радника з питань комунікації. Дедлайн - 22 січня 2018 року.

Конкурс на обрання постачальників канцелярських то ...
Громадська організація «ДІКСІ ГРУП» продовжує термін подання пропозицій на конкурс на обрання постачальників канцелярських товарів на 2018 рік. Дедлайн - 23 січня 2018 року.

УНФІР: Спільні проекти та робота над порталом!
Шановні творці, винахідники та дослідники справжньої України! Наш сайт створений для вас та для мільйонів таких як ми, які будують разом з нами! Друзі, ви маєте можливість щодня вдосконалювати ...

Пропозиція про втілення винаходів УНФІР. Консалтин ...
Запрошуємо бізнесові організації і ділових партнерів до співпраці у викупі вартості права користування винаходами експертів УНФІР 2005-2010 років. Винаходи будуть продані на аукціоні. Кількість ...

ЩОВІВТОРКА, о 18.00 Засідання Інноваційного Клубу ...
У вівторок о 18:00 відбудеться засідання Інноваційного Клубу УНФІР на тему: "Інноваційний процес: партнерство в дії" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та благодійників, ...

ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА...
ОБРАЩЕНИЕ К ОБЩЕСТВЕННОСТИ МИРА автора выдающихся разработок науки и техники из Украины, експерта УНФИР. Мной пройден длинный, более 40 лет плодотворный изобретательский путь. Сделано более 300 ...

ЩОП'ЯТНИЦІ о 15.00, УНФІР: навчання науковій творч ...
У пятницю о 15:00 відбудеться семінар УНФІР на тему: "Навчання науковій творчості (винахідництву). Творити винаходи можуть всі!" Запрошуємо розробників новацій, успішних творців, інвесторів та ...

Бізнес-пропозиція харчового інноваційного виробниц ...
На часі створення в Україні мережі сучасних підприємств з безвідходного виробництва широкого асортименту різних (в тому числі традиційних для українського споживача) рослинних продуктів і їх похідних ...

Молодіжний Ресурсний Центр України
Молодіжний Ресурсний Центр (МРЦ) Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку (УНФІР) Хто володіє інформацією – той володіє світом Мудрість ХХ століття Хто впорядковує інформацію – той ...

Руслан Синельников: Чи збудеться українське іннова ...
Руслан Синельников: Чи збудеться українське інноваційне чудо? Відповідаєш - ти! На початоку "незалежності" Україна володіла значними можливостями для успішного розвитку в науково-технологічній ...

Руслан Синельников: "Сміттєва наука...яка нас знищ ...
Справжні вчені шукають правду, а не гроші. Справжні вчені розуміють, що результати можуть бути найнесподіваніші... Справжні вчені працюють так: - Формулюється гіпотеза. - Робляться припущення. - ...

Постійно! Гранти та міжнародна технічна допомога У ...
Залучення грантів та міжнародної технічної допомоги УНФІР Українським незалежним Фондом інноваційного розвитку Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді: 1. будь-якого майна, ...

Популярні статті

Наш банер